בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אולמרט סוגר את אזור התעשיה בארז 
 
 ממתינים לעבודה. עובדים פלסטיניים במחסום ארז (רויטרס)   
 
חדשות נענע

שר התעשיה והמסחר הודיע כי בכוונתו לסגור "לאלתר" את אזור התעשיה ארז. הוא נימק זאת במעבר תכנית ההתנתקות ובצורך במציאת עובדים בדרום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אזור התעשיה ארז צפוי להסגר בקרוב: שר המסחר והתעשיה, אהוד אולמרט, הודיע היום (שלישי) כי בכוונתו לסגור את אזור התעשיה "לאלתר".

סיבות הסגירה, על פי אולמרט, הן שתיים. הראשונה היא חוסר הודאות והבעיות במעבר עובדים מרצועת עזה למקום. בשל תכנית ההתנתקות, לדבריו, עתידו של אזור התעשיה, הנמצא בכניסה לרצועת עזה, מוטל בספק.

הסיבה השניה היא רצון למצוא תעסוקה למובטלי הנגב. העברת המפעלים לדרום המדינה תשפר את מצב התעסוקה שם, סבור השר, ומשרד המסחר והתעשיה ישקיע כספים רבים בהעברת מפעלי אזור ארז למוקדי אבטלה בדרום.

אזור התעשיה ארז נסגר לפני שלושה חודשים לכניסת עובדים פלסטינים, המהווים את עיקר כוח העבודה במקום. במקום 201 מפעלים, שהעסיקו 4,350 עובדים, מתוכם 4,000 עובדים פלסטינים.

עם זאת, עקב עלות שכרם הגבוה של עובדים ישראלים, מטילה התאחדות התעשיינים ספק ביכולתם של המפעלים להתאושש. המפעלים באזור ארז שמעסיקים ישראלים נמצאים בקשיים כלכליים עקב עלות העובד הישראלי. המפעלים בארז כבר צברו מלאי גדול של חומרי גלם, אומרים בהתאחדות, והם אינם מצליחים סחורה ללקוחותיהם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by