בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אולמרט מציג: פשרה בירושלים 
 
 אולמרט ונתניהו בסיור במגדל דוד (לעמ)   
 
חדשות נענע

אמר בראיון כי יהיה מוכן בעתיד להעביר שטחים במזרח העיר לפלסטינים. הסביר: הדבר ייעשה במסגרת המאמץ לשפר את המאזן הדמוגרפי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השר אהוד אולמרט, ראש עיריית ירושלים לשעבר, אומר היום (שלישי) כי יהיה מוכן בעתיד להעביר שטחים במזרח ירושלים לפלסטינים.

"בעתיד, במסגרת המאמץ לשפר את המאזן הדמוגרפי, יעבור קו הגבול באופן שעיסאוויה, כפר עאקב, צור-באהר, אום-טובה, מחנה הפליטים שועפאת ושכונת ענאתא - כולם יהיו בצד המזרחי או הצפוני של הגדר, ולא בשליטת ישראל", אמר אולמרט בראיון לאתר NRG מעריב.

אולמרט העריך בראיון כי העברת השכונות לידי הפלסטינים לא תפגע באינטרסים הישראליים. "אני לא אראה בוויתור כזה פגיעה מהותית בריבונות שלנו בירושלים", אמר. "ירושלים יקרה לי, אבל לא צריך לאבד פרופורציה. כפר עאקב אינו מושא חלומותיי וצור-באהר אינה סמל של האתוס היהודי בעיר. שיוכם המוניציפלי לירושלים הוא בראש ובראשונה פרי של נסיבות מקריות ולא של המשכיות היסטורית".

עם זאת, בעניין הר הבית אולמרט לא מוכן להתפשר. "איני רואה אפשרות כלשהי בזמן מן הזמנים להתפשר ולצמצם את הריבונות המלאה שלנו בהר הבית וסביבתו וגם אין בזה צורך: אפשר להקפיד על זכויות המוסלמים ועל חופש הפולחן הנוצרי מבלי לערבב זאת עם הריבונות המדינית שהיא שלנו, ורק שלנו". כמו כן הוסיף: "בכל הסכם עתידי, הר הזיתים, שייח ג'ראח וואדי ג'וז וראס-אל עמוד יהיו חייבים להישאר בריבונות ישראלית".

מוקדם יותר היום הודיע אולמרט כי בכוונתו לסגור בקרוב את אזור התעשיה ארז. סיבות הסגירה, על פי אולמרט, הן שתיים. הראשונה היא חוסר הודאות והבעיות במעבר עובדים מרצועת עזה למקום. בשל תכנית ההתנתקות. הסיבה השניה היא רצון למצוא תעסוקה למובטלי הנגב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by