בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סין: מחוקק בכיר נידון למוות 
 
 
רויטרס

מואשם בלקיחת שוחד בסך של כחמישה מיליארד דולר; סוכנות הידיעות הרשמית של סין: הוא הכתים את התדמית ההגונה של עובדי המדינה, ולכן יש להענישו בחומרה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רשויות החוק בסין גזרו עונש מוות על מחוקק בכיר בפרלמנט הסיני היום (שני), באשמת שוחד בסדר גודל של חמישה מיליון דולר.
 
צ`נג קג`יי, סגן יו"ר הועדה המתמדת של הפרלמנט הסיני לשעבר, נשפט בבית הדין בבייג`ין בשימוע פתוח לציבור, כך מסרה סוכנות הידיעות הרשמית של סין. אם גזר הדין יוצא אל הפועל, יהיה קג`יי נושא המשרה הציבורית הרמה ביותר שמוצא להורג בשל שוחד מאז עליית המפלגה הקומוניסטית לפני 51 שנים. רוב ההוצאות להורג בסין, מתבצעות ביריה בצדו האחורי של ראשו של הנידון למוות.

הטלוויזיה הלאומית הראתה את צ`נג מושל ברוחו בעוד התביעה מפרטת את פשעיו לפני קהל של כ-50 איש. לאחר מכן הוא נכבל באזיקים והובל אל מחוץ לבית המשפט על ידי שני אנשי משטרה במדים.

"הפשעים שהוא ביצע, כנושא משרה ציבורית רמה, פוגעים באופן משמעותי בסדר הנוהל התקין של מוסדות הממשלה, מכתימים את התדמית ההגונה והנקיה של עובדי הממשלה ומערערים את האמון במוניטין של פקידי הממשלה, ולכן יש להענישו במלוא חומרת החוק", נמסר מסוכנות הידיעות הרשמית של סין.

לצ`נג, הנמצא בסוף שנות השישים לחייו, הוקצבו עשרה ימים להגיש בקשת חנינה, אם כי לרוב לא נהוג לסטות מפסיקות בית המשפט. צ`נג מואשם כי בהיותו ראש מחוז בדרום מערב סין - המהווה חממה להברחת סמים מוויטנאם השכנה ולסחר בסמים - קיבל שוחד בסך של כחמישה מיליארד דולר, בשותפות עם פילגשתו. בתמורה, לכאורה, הוא השתמש בכוח השררה למכור אדמות מדינה בזול, חוזי פיתוח אדירים והציע קידום לעמיתים.

מומחים טוענים כי בייג`ין החליטה להשתמש בפרשת השוחד של צ`נג, בבחינת `למען יראו וייראו`, בניסיונותיה להילחם במגיפת השוחד, המערערת את סמכות המפלגה הקומוניסטית.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by