בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משוררת אנגליה: דיוויד בואי גנב ממני את Heroes 
 
 
חדשות נענע 

שונה שלי, משוררת בשנות החמישים לחייה טוענת שהיא כתבה לפחות 50 אחוזים ממילות השיר במכתב-שיר שכתבה לבואי ב- 1974

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משוררת מסאסקס, אנגליה טוענת שהלהיט Heroes של דיוויד בואי מ- 1977 מבוסס על מכתב-שיר בן שלושה עמודים, ששלחה לבואי בשנת 1974. שונה שלי, משוררת בשנות החמישים לחייה, אמרה שברשותה מסמכים - לרבות יומן משנת 1973 - הנמצאים כרגע בבדיקה של מומחים משפטיים, להוכחת טענתה.
 
"לפחות 50 אחוזים מהמילים הם שלי", היא אמרה, בעודה מצטטת חלקים מהשירים, המוכרים למעריצי הזמר.

בואי עצמו מכחיש את ההאשמות. "שטות מוחלטת!", אמר הזמר, "איזו אישה אווילית!".

לשאלה מדוע שלי, אם לארבעה, החליטה לכתוב לבואי מלכתחילה, ענתה המשוררת: "בטוח שלא הייתי מעריצה של אף אחד", טוענת המשוררת שהחזיקה בשאיפות להפוך לזמרת בתחילת שנות השבעים. "רציתי להפוך לגרסא הנשית של בוב דילן, או לאונרד כהן", היא אומרת. "אחרי מותו של ג`יום מוריסון, חשבתי שדיוויד בואי יכול להיות נסיך הפופ של אנגליה. הוא דיבר על דו מיניות ואמנות בדרך מעניינת. כמו שאפשר להבין ממילות השיר, באמת האמנתי שאם נאחד את כשרונותינו, נוכל להיות מלך ומלכה".

לפי שלי, כששמעה את השיר בפרסומת לחברת מיקרוסופט, הזיכרון הכה בה "למרות שזיהיתי את היצירה, בהתחלה הנחתי שהוא פשוט יצליח להתחמק מזה. אחר כך התחלתי לדון בנושא הקניין הרוחני עם גיסתי, שהיא עורכת דין".

שלי אומרת שהיא ניסתה להגיע ל"הסדר ידידותי" עם בואי בשנתיים וחצי האחרונות, ושעורך הדין של הזמר מאיים לתבוע אותה. שלי גם מעלה את התהייה, מדוע השיר Heroes הוא היחיד באלבום הנושא את אותו שם, שהושם בתוך מרכאות, ורואה בכך צידוק לטענתה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by