בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אבו עלא: ערפאת הוא סמל שאפשר להחליף 
 
 סמל שאפשר להחליף. ערפאת (רויטרס)   
 
כתב נענע בשטחים

ראש הממשלה הפלסטיני הביע תמיכה רשמית בתכנית ההתנתקות של אריאל שרון. הזהיר כי בלי מעורבות מצרית, הרשות לא תוכל לשלוט ברצועה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה הפלסטיני, אבו עלא, אמר ליו"ר תנועת "יחד", יוסי ביילין, כי יאסר ערפאת הוא אמנם סמל של העם הפלסטיני, אולם הוסיף כי "יש אפשרות להחליף את הסמל הזה". כך מדווח אמרו גורמים בכירים פלסטינים לעיתון "אל קודס אל ערבי", היוצא לאור בלונדון.

אבו עלא וביילין נועדו ביום שבת שעבר באבו דיס, לאחר שהרשות הפלסטינית הביעה תמיכה פומבית בתכנית ההתנתקות של ראש הממשלה, אריאל שרון. הרשות הפלסטינית מקווה כי תכנית ההתנתקות תקבל את תמיכת השמאל בישראל.

אבו עלא הוסיף ואמר כי הרשות הפלסטינית לאחר יציאת ישראל מרצועת עזה לא תוכל הרשות הפלסטינית לשלוט באיזור ללא סיוע מצרי או אמריקני. לדבריו, השליטה של החמאס והג'יהאד האיסלאמי ברצועה, גדלה. מקורות פלסטיניים מדווחים כי תנועת החמאס מתנגדת נחרצות למעורבות מצרית ברצועה. בסוף חודש יוני אמורים להגיע כמאתיים אנשי ביטחון מצריים לרצועת עזה, כדי לסייר באיזורים המוגדרים כרגישים.

בפגישתו האחרונה עם ערפאת ברמאללה, ביקש ממנו מפקד המודיעין המצרי, עומאר סולימאן, להחליף את שר הפנים, חכאם בלעווי. לתפקיד זה הציעה מצרים שני אישים: את הקולונל סאעד אל ע'גז, קצין ותיק, ואת פרח אבו מדין, שכיהן בעבר כשר המשפטים הפלסטיני, וכיום הוא הממונה על הטאבו ברצועה.
 

מקורבי ביילין: "לא זבובים ולא דובים"

 
דוברו של ביילין, רועי ילין, אמר לחדשות נענע כי דברי אבו-עלא היו הפוכים. "כמו שאומרים אצלנו, לא דובים ולא זבובים", אמר ילין, שטען כי מילותיו של אבו-עלא היו: "ערפאת הוא סמל המאבק לעצמאות פלסטינית ואי אפשר להחליף סמלים".

גם יועצו של ביילין, אורי זקי, טוען כך. "כמי שהיה בפגישה הזו", אמר זקי, "אני אומר לך שאבו-עלא אמר שערפאת הוא הסמל, הוא היחיד שיכול לדבר בשם כל העם הפלסטיני, ולכן צריך לשנות את ההתייחסות אליו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by