בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האם ראש הממשלה העיראקי ביצע פיגועים למען האמריקנים? 
 
 עלאווי. האם ביצע פיגועים לסי.איי.איי? (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בכירים לשעבר בסוכנות הביון האמריקנית אומרים כי איעד עלאווי, ראש הממשלה החדש של עיראק, ביצע פעולות למען הסי.איי.איי.- ביניהן מסע פיגועים בבגדאד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עיאד עלאווי, ראש הממשלה החדש של עיראק שמונה לאחרונה, שימש כסוכן הסי.איי.איי. האמריקני במהלך שנות התשעים, ובין השאר היה מעורב במסע פיגועים בבגדאד בתקופת שלטונו של סדאם חוסיין. כך מפרסם היום הניו יורק טיימס.

על פי בכירים לשעבר בסי.איי.איי., ארגונו של עלאווי, ההסכמה הלאומית העיראקית, הבריח חומרי נפץ לעיראק, והשתמש בהם בשורה של פיגועים בתחילת שנות התשעים. הפיגועים היו מכוונים כנגד מתקני ממשלה, ובוצעו בהכוונת הסי.איי.איי. מטרת הפיגועים היתה ערעור שלטונו של סדאם חוסיין. אחד מאנשי הסי.איי.איי. אמר כי "זה נראה לגמרי נורמלי, באותו הזמן".

אף שבשורות סוכנות הביון קיימת מחלוקת באשר ליעילותם של הפיגועים, אנשי הסוכנות תמימי דעים שהם לא סיכנו את שלטונו של סדאם חוסיין. אחד מקציני הסי.איי.איי., רוברט באייר, שנודע בהתנגדותו למלחמה בעיראק, אמר שאחד הפיגועים הללו היה באוטובוס בית ספר, ושמספר ילדים נהרגו. אנשי סי.איי.איי. אחרים סבורים שהפיגועים רק "עשו רעש לא מועיל, ואף אחד לא נהרג".

אחת ההצהרות הראשונות של עלאווי, עם עלייתו לשלטון, היתה שהקדימות הראשונה שלו היא מניעת פיגועים והתקפות מורדים. כמה מעמיתיו לשעבר סבורים שיש בכך אירוניה רבה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by