בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
השאיפה: ממשלת אחדות - עוד לפני הפגרה 
 
 ``אין צורך להמתין לפגרה``. אריאל שרון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

שרון מעוניין לפתוח במשא ומתן עם מפלגת העבודה עוד לפני תום מושב הקיץ ב-4 באוגוסט. במפלגת העבודה הדעות ממשיכות להיות חלוקות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה אריאל שרון מעוניין לצרף את מפלגת העבודה לקואליציה עוד לפני תום מושב הקיץ ב-4 באוגוסט. "לא פתחתי במשא ומתן עם העבודה, אך אין צורך להמתין לפגרה", אמר היום (רביעי) שרון, במהלך פגישה עם שרת החוץ השוודית.

עד כה שרון עיכב את השיחות עם העבודה מכיוון שזו העניקה לו רשת ביטחון, אך על פי מקור בכיר בלשכת ראש הממשלה, שרון מתכוון להאיץ את המגעים עם מפלגת העבודה בחודשיים הקורבים.

עם זאת, בשיחה עם גורמים פוליטיים בכנסת אמר שרון כי הוא אינו נלחץ מכך שהקואליציה שלו הפכה לממשלת מיעוט, בת 59 חברי כנסת בלבד, עקב התפטרותם של השר אפי איתם וסגן השר יצחק לוי.

גורמים בכנסת העריכו כי שרון אינו מוטרד מכך שאין לא רוב מובטח בכנסת מכיוון שהאופוזיציה לא יכולה להתלכד מאחורי מנהיג מוסכם. על פי חוק יסוד הממשלה, סיעות המגישות הצעת אי אמון צריכות להציע מועמד חלופי לראשות הממשלה, וקשה להאמין שסיעות הימין והשמאל באופוזיציה יצליחו להתלכד סביב מועמד אחד.
 

במפלגת העבודה הדעות חלוקות

 
במפלגת העבודה הדעות ממשיכות להיות חלוקות בנוגע להצטרפות אפשרית לממשלה. חבר הכנסת חיים רמון, שתומך בכניסה לממשלת שרון, אמר בתגובה לדיווח: "אם ראש הממשלה יפנה אלינו ויבקש לנהל משא ומתן, אנחנו - לאור הנסיבות של אישור תכנית ההתנתקות ויציאת מרבית הימין הקיצוני מהממשלה - נפתח במשא ומתן ונדון בכל הנושאים".

לעומתו, חברת הכנסת קולט אביטל הודיעה כי תנסה להכשיל את המהלך. "המצב לא השתנה לעומת מה שהיה טרם ההצעה ולכן זו תהיה טעות להיכנס לממשלה", דברי אביטל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by