בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עלייה באלימות של מתנחלים נגד פלסטינים 
 
 לרוב מדובר בגניבה, השמדת רכוש ותקיפה של עוברי אורח (אילוסטרציה רויטרס)   
 
חדשות נענע

גורמים במשטרה: מתחילת השנה חלה עלייה של 15-20% במספר התיקים שנפתחו למתנחלים. היום פרץ עימות בין מתנחלים לשוטרים ביצהר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מתחילת השנה חלה עלייה של 15-20 אחוזים במספר התיקים שנפתחו למתנחלים עקב תקיפת פלסטינים או גרימת נזק לרכושם. כך עולה מנתונים שמפרסמת היום (רביעי) המשטרה. עוד עולה מהנתונים כי רוב המקרים אירעו בעיקר בשומרון ובחברון. ברוב המקרים מדובר בגניבת ציוד, השמדת רכוש ותקיפה של עוברי אורח.

בתוך כך נעצרו היום חמישה מתנחלים תושבי יצהר לאחר שתקפו רועה צאן פלסטיני. עימות התפתח בין המתנחלים לבין שוטרי משטרת שומרון. במהלך העימות נפצע אחד המתנחלים באורח קל לאחר שניידת משטרה דרסה את רגלו.

השוטרים הגיעו למקום לאחר שרועה הצאן הפלסטיני התלונן כי כבשיו נגנבו. השוטרים מצאו את הכבשים בדיר, סמוך ליצהר. כאשר ניסו השוטרים לקחת את הכבשים כדי להחזירן לבעליהם הגיעו למקום כמה מתושבי המקום והחלו להכות את הפלסטיני.

השוטרים הזעיקו למקום צוות של יחידת הסיור המיוחדת, כדי לעצור את התושבים התוקפים. המתנחלים ניסו להתנגד למעצר ונעלו את שער היישוב. לטענת המתנחלים, ניידת משטרה דרסה את רגלו של אחד מהם. מהמשטרה נמסר כי האיש ניסה לחסום את הרכב וכי הוא נפצע באורח קל מאוד. לבסוף, הצליחו השוטרים לפרוץ את שער היישוב ועצרו את החמישה לחקירה.

בתגובה, אמר דובר הישוב יצהר כי המשטרה הניחה לפלסטיני לקחת עיזים השייכות ליישוב, וכי כיתת הכוננות שהבחינה בפלסטיני שנמצא במקום בו אסור לו להיות, הסתערה עליו. "בתגובה וללא כל סיבה", היכו השוטרים את אנשי כיתת הכוננות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by