בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משה קצב הושבע כנשיאה השמיני של מדינת ישראל  
 
 
חדשות נענע 

קצב נשבע אמונים למדינת ישראל, ואחר כך נשמעו בכנסת תקיעות שופר וחברי הכנסת קראו "יחי נשיא מדינת ישראל"; הנשיא החדש הדגיש בנאומו "הביטחון החברתי קודם לתהליך המדיני"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הנשיא השמיני של מדינת ישראל, משה קצב, הצהיר הערב (שלישי) אמונים במליאת הכנסת, ונכנס לתפקידו באופן רשמי.

במשכן הכנסת בירושלים התכנסו כ-200 ,1 מוזמנים, בהם כל שופטי בית המשפט העליון, מבקר המדינה, צמרת צה"ל והמשטרה וראשי הסגל הדיפלומטי ונכבדים אחרים. שמעון פרס בחר שלא להגיע לאירוע, על מנת להתחמק ממצלמות הטלוויזיה.
 

פרשים ואופנועי משטרה ליוו את הנשיא הנבחר לכנסת

בשעה 18:00 לערך, כבר הגיע הנשיא המיועד של מדינת ישראל, משה קצב, למשכן הכנסת בירושלים.

קצב הגיע, כשהוא מלווה בפרשים ואופנוענים של משטרת ישראל, ובפתח המשכן קידמו את פניו משמר כבוד ו-150 חניכי תנועת "הנוער העובד", שנופפו בבלונים. בתוך אולם המליאה התקבל הנשיא הנבחר בתרועת חצוצרות.
 

ויצמן בעצה לקצב: רק אל תסתבך

הנשיא היוצא, עזר ויצמן, נשא נאום פרידה יוצא דופן אותו תיבל בפניות וסיפורים אישיים. וייצמן פתח את דבריו בהתנצלות ואמר: "אני מקווה שבשבע שנות כהונתי לא פגעתי באף אחד יותר מדי".

הוא בירך את משה קצב על בחירתו לתפקיד ואף נתן לו עצה לתחילת דרכו: "רק אל תסתבך. זה לא קל אבל יכול להיות שנבחרת כי האופי שלך שונה משלי".

בנאומו סקר ויצמן את הליך הקמת המדינה וצה"ל, מלחמות ישראל והשאיפה לשלום.

"אל תרפו ידיכם מהשלום. זה קשה, זה מורכב, זה אכזרי, זה מרגיז, אבל זה בבת עיננו". אמר ויצמן בפנותו לראש הממשלה ולחברי הכנסת.
 
 

הצהרת האמונים

בשעה 19:00 הושבע משה קצב כנשיא מדינת ישראל. קצב שם כיפה על ראשו, שם ידו השמאלית על התנ"ך וקרא את ההצהרה: "אני משה קצב, מתחייב לשמור אמונים למדינת ישראל ולחוקיה ולמלא באמונה את תפקידי כנשיא המדינה". אחר-כך הוא חתם על ההצהרה.

לאחר מכן נשמעו בכנסת תרועות שופר ויושב ראש הכנסת, אברום בורג, קרא "יחי נשיא מדינת ישראל", וחברי הכנסת קראו אחריו "יחי יחי יחי ".
 

קצב קרא לאחדות העם

לאחר מכן נשא קצב את נאומו בו הוא אמר "המשותף בין כולנו הרבה יותר גדול מהמפריד. הבה נראה את פניה היפים של מדינת ישראל".
בנאום בו שזר קצב פסוקים רבים מהתנ"ך הוא קרא לאחדות העם ולהורדת המתחים בחברה הישראלית.

למרות הבטחותיו כי הוא מתנתק מהשקפותיו הפוליטיות לכל זמן כהונתו כנשיא, החליט קצב לדבר על תהליך השלום. הנשיא הנבחר אמר בנאומו: "בשנים הקרובות עומדים אזרחי ישראל לקבל החלטות לגבי מעמדה של ירושלים, מעמדם של יהודה ושומרון, רמת הגולן ובקעת הירדן. נושא זכות השיבה ומעמד הרשות הפלסטינית", והביע ספק באשר ליכולתה של החברה הישראלית להכריע כעת בנושאים אלו.

בנוסף אמר קצב כי "הביטחון החברתי קודם לכל תהליך מדיני".
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by