בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נדחה הדיון בפרשת התינוק המאומץ 
 
 ההורים המאמצים יטענו כי יש להעדיף את טובת הילד    
 
חדשות נענע

הדיון יתקיים ביום ראשון ויהיה בדלתיים סגורות. הדיון יערך בשל בקשת ההורים הביולוגיים, שדורשים לבטל את עיכוב הביצוע של מסירת הילד אליהם.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הדיון בפרשת התינוק המאומץ, שהיה אמור להתקיים היום (חמישי), יתקיים ביום ראשון בשעה 11:30 אצל השופטת סביונה רוטלוי. הדיון יערך בשל בקשת ההורים הביולוגיים, שדורשים לבטל את עיכוב הביצוע של מסירת הילד אליהם. הדיון ייערך בדלתיים סגורות.

ועדת העבודה והרווחה של הכנסת תקיים ביום שני ישיבה דחופה כדי לדון בהשלכות האירוע על החקיקה בנושא האימוץ. נציגי המועצה לשלום הילד הוזמנו לדיון כמו גם פסיכיאטרים ומומחים נוספים.

עורכי הדין של ההורים המאמצים, שמעון שובר ושמואל מורן, טוענים כי בתי המשפט בישראל נוטים להעדיף את קשר הדם בין ההורה הביולוגי והילד, ומייחסים חשיבות פחותה לטובת הילד ולשימור הסביבה המוכרת לו. בערעור היום יבקשו עורכי הדין מבית המשפט להתחשב קודם כל בטובת הילד, ולהשאירו בידי ההורים שגידלו אותו מינקות.

הפרשה החלה לפני כשנה: האם הביולוגית, שנפרדה מבן זוגה, החליטה להעביר את תינוקה לאימוץ. כעת, כחצי שנה לאחר האימוץ, האם הביולוגית חיה שוב עם אבי התינוק והשניים מעוניינים לקבלו בחזרה. בקשתם מתאפשרת מכיוון שבידי ההורים המאמצים אין עדיין צו אימוץ חוקי לילד, מכיוון שלא תמה תקופת הניסיון בת החצי שנה, במהלכה יכולים ההורים הביולוגים לחזור בהם מן ההחלטה למסור את ילדם לאימוץ.

ח``כ מתן וילנאי מהעבודה הודיע היום על כוונתו ליזום תיקון לחוק האימוץ, כך שלהורים ביולגיים תתאפשר תקופה בה שמונה שבועות לאחר האימוץ, בה יוכלו להתחרט ולקבל לידיהם בחזרה תינוקות שנמסרו לאימוץ.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by