בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פוליטי-מדיני 
היועמ"ש לשרת התרבות רגב: דרישתך לקרוא מראש מחזות פוגעת בחופש הביטוי 

היועמ"ש לשרת התרבות רגב: דרישתך לקרוא מראש מחזות פוגעת בחופש הביטוי

 
פוליטי-מדיני |
 

בעקבות פניית האגודה לזכויות האזרח, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, קבעה: דרישת משרד התרבות בראשות השרה מירי רגב לקרוא מראש מחזות, כמו גם הדרישה למנוע אירועים מסוימים, אינה חוקית. "לא ניתן למנוע מימון עקב תוכן היצירות המוצגות והאירועים המתקיימים במוסדות". רגב: "מצפה מזילבר שלא תתן גיבוי לפעולות לא חוקיות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הבהיר לרגב כי אינה יכולה לפגוע ביצירות. היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט
 הבהיר לרגב כי אינה יכולה לפגוע ביצירות. היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט   צילום: ארן דולב 
 
 

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, הבהיר לשרת התרבות מירי רגב כי דרישתה לקרוא מראש מחזות ויצירות אינה חוקית. כך פורסם היום (ראשון) במכתב שהועבר בשם היועמ"ש אל משרד התרבות.


ההבהרה מגיעה בעקבות פניית האגודה לזכויות האזרח למשנה ליועמ"ש, דינה זילבר, ובה ביקשו באגודה לומר לרגב כי "היא מהלכת אימים על ראשי רשויות ומוסדות תרבות בכך שהיא מבקשת לשלול מימון ממי שמעז לקיים אירוע שתוכנן לא מוצא חן בעיניה".


לכתבות נוספות על מימוני משרד התרבות:

רגב על טענות לבנת כי לא אישרה מימון הסדרה "מגידו"

רגב ליועמ"ש: "לחקור את המסיתים מתיאטרון אל-מידאן"

מירי רגב נגד כנס העוסק בכיבוש: "נועד להציג את פניה הרעות של ישראל"

 

בעקבות הפנייה, המשנה ליועמ"ש פנתה לשרה רגב בשם מנדלבליט וטענה כי אכן לא ניתן למנוע מימון עקב תוכן היצירות המוצגות והאירועים המתקיימים במוסדות.

 

 

 

 

"מדובר בהצטברות מדאיגה של מקרים המעבירים מסר בעייתי כי פעילותם של מוסדות התרבות והיוצרים נבחנת כל העת תחת עינה הפקוחה של המדינה, כי הם נתונים לפיקוח וניטור מתמידים מטעם השלטון, בחינה היורדת לשורשו של חופש הביטוי. מסר זה מתעצם ביתר שאת נוכח תכיפותן של פניות אלו", כתבה המשנה ליועמ"ש זילבר בתשובתה לאגודה לזכויות האזרח.

 

לפי המשנה ליועמ"ש, הפניות של רגב לרשויות המקומיות, מוסדות תרבות או גורמים אחרים יוצרות רושם כי התמיכה במוסדות היא על תנאי ותלויה "במצב הרוח השלטוני". לכן היא קובעת שמדובר בפניות לא לגיטימיות ושיש להימנע מהן.

 

לפי התשובה לאגודה לזכויות האזרח, הניסיון של שרת התרבות להתנות תמיכה כספית בתוכן הפעילות התרבותית מהווה פגיעה בחופש הביטוי. לכן המדינה לא יכולה להגביל אירועי תרבות על בסיס התוכן או המשתתפים בהם, גם אם מדובר בעמדות שמבקרות את השלטון וגם כשמדובר בעמדות שרוב הציבור סולד מהן.

 

"פעילות של רגב למען הגדלת תקציבים לפריפריה ולקבוצות מיעוט היא מבורכת, אך אסור שהיא תבוא בצד צמצום שוק הדעות והרעיונות בעולם התרבות. אנו מקווים שהבהרת היועמ"ש תשים קץ לניסיונות השרה לפגוע בחופש הביטוי", אמר עו"ד דן יקיר, היועץ המשפטי של האגודה לזכויות האזרח.

 
תקפה את ההחלטה. רגב
 תקפה את ההחלטה. רגב   צילום: חדשוות 10 
 
 

השרה רגב תקפה בתגובה את ההחטלה: "המשנה ליועמ"ש דינה זילבר צריכה להיות הראשונה לדעת, כי מוסדות תרבות כמו כל מוסד אחר במדינה מתוקנת, אינם רשאים לעבור על החוק. לכן, כל תלונה שתגיע לשולחני נגד מוסדות תרבות המסיתים נגד חיילי צה"ל ופוגעים 'בשם האמנות' בערכי מדינת ישראל וסמליה - תיבדק ביסודיות על ידי הגורמים המקצועיים והמשפטיים במשרדי, אני מצפה מדינה זילבר שתירתם למשימה זו ובוודאי שלא תתן גיבוי לפעולות לא חוקיות אלו".

 

בנוסף נמסר ממשרד התרבות והספורט, כי גם על פי החוק הקיים, המדינה חייבת לקנוס מוסדות תרבות הפוגעים בערכי המדינה, כפי שנקבע בחוק יסודות התקציב, "ולכן המשרד ימשיך לבדוק תלונות רלוונטיות על מנת לעמוד בדרישות הצודקות של חוק זה".

 

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by