בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רמספלד הורה לחקור עציר אמריקני "בלי כפפות" 
 
 עונה. לינד (באדיבות הבי.בי.סי.)   
 
חדשות נענע

ג'ון ווקר לינד, האמריקאי שנלחם בשורות הטאליבאן, הופשט ונכבל לאלונקה כחלק מחקירתו. זאת לאחר ששר ההגנה האמריקני הורה לחקור את לינד "בלי כפפות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נמשכת שערורית העינויים: על פי מסמכים שנחשפו היום (חמישי), שר ההגנה רמספלד התערב אישית בחקירתו של "ג'ון טאליבאן", והורה לחקור אותו "בלי כפפות".

ג'ון ווקר לינד הסעיר את דעת הקהל האמריקנית ב-2001, כאשר נלכד באפגניסטן. הצעיר בן העשרים, תושב פרבר קליפורני, התאסלם שנה קודם לכן, והצטרף לטאליבאן באפגניסטן. הוא נלחם נגד כוחות אמריקניים, ונלכד לאחר מרד במחנה שבויים, שבמהלכו נרצח סוכן הסי.איי.איי. שהיה במקום. התקשורת הצמידה לו את הכינוי "ג'ון טאליבאן".

עם לכידתו, הזדהה לינד כאמריקני ודרש עורך דין. מבוקשו לא ניתן לו, והוא טען שעונה. בארצות הברית קמה סערה עקב מעצר אזרח אמריקני על ידי הצבא. לינד הועבר לידי משרד המשפטים, נשפט באשמת בגידה ונמצא אשם על פי הודאתו. במסגרת הסכם טיעון, נשפט לינד רק ל-20 שנות מאסר, ובתמורה עורכי דינו לא העלו לדיון את העובדה שעונה.

כעת מאשרים מסמכים שהודלפו מהפנטגון כי לינד אכן עונה. בין העינויים, הוא נכבל בעירום לאלונקה. ההוראה לעינויים הגיעה ישירות מלשכת מזכיר ההגנה, רמספלד, שהורה לחוקרים "להוריד את הכפפות" בבואם לחקור את לינד.

בעבר הואשם רמספלד באישור אמצעים "נוקשים" כלפי שבויים, והשבוע הודלפו מסמכים המעידים כי הפנטגון בחן את מעמדם החוקי של עינויים. היום ביקש מפקד הכוחות האמריקניים בעיראק, הגנרל אבוזייד, למנות קצין בודק בכיר יותר בפרשת העינויים: הקצין הבודק הנוכחי, גנרל בעל שני כוכבים, זוטר מכדי לחקור את כל החשודים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by