בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פולארד יוכל לערער על חומרת עונשו 
 
 יוכל לערער שוב. פולארד   
 
חדשות נענע

המרגל הישראלי ג'ונתן פולארד יוכל לערער על חומרת העונש. פולארד מרצה מאסר עולם מאז 1986. ב-1998 הכירה בו ישראל רשמית כסוכן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ג'ון פולארד יוכל לערער על עונש מאסר העולם שנגזר עליו. כך החליט היום (חמישי) בית משפט פדרלי לערעורים בארצות הברית. בית המשפט לא קבע עמדה באשר לטענותיו של פולארד.

עוד קבע בית המשפט כי הממשלה הפדרלית תעניק לעורכי דינו של פולארד גישה למסמכים חסויים, שההגנה טוענת כי היא הכרחית לצרכיה. ערעורו של פולארד יישמע כנראה בקיץ או בסתיו השנה. אף שפולארד ניצל את כל אפשרויות הערעור העומדות לרשותו, החליט בית המשפט להענות לבקשה מיוחדת שלו, ולהעניק לו הזדמנות ערעור נוספת.

ג'ונתן פולארד, איש מודיעין הצי האמריקני לשעבר, נעצר בשנת 1986 באשמת ריגול לטובת ישראל. הוא שימש כסוכן מאז שנת 1984, וכשהבין שנחשף, נהג במכוניתו אל השגרירות הישראלית בוושינגטון, שסירבה לאשר את כניסתו לשטחה. ב-1987 נידון למאסר עולם. בשנת 1998 הכירה ישראל רשמית בג'ונתן פולארד כסוכן ישראלי, ופנתה מספר פעמים לארצות הברית בבקשה לשחררו. כל הבקשות נתקלו בהתנגדות קשה של ממסד ההגנה האמריקני, וכולן נדחו. שר ההגנה האמריקני דאז, קספר ויינברגר, טען שפולארד העביר לישראל את פרטי מערכת הצופן של הצי, דבר שעלה למשלם המיסים האמריקני בכמיליארד דולרים. בכירים בממסד הבטחוני האמריקני טענו שפולארד הציע למכור סודות אמריקניים לשתי מדינות נוספות, ביניהן סין העממית; פולארד הכחיש בתוקף האשמות אלו, שלא הועלו במשפטו.

פולארד התלונן בעבר על כך שממשלת ישראל אינה עושה מספיק עבורו, וכי לעתים פעולותיה אף מזיקות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by