בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שביתת המצילים: אדם טבע למוות בבת ים 
 
 ``השר פורז לא מבין שמדובר בחיי אדם`` (לעמ)   
 
חדשות נענע

חוף בת ים הוא אחד החופים בארץ בהם אין מצילים מאז החלה השביתה אתמול. המצילים מוחים על הנחיית משרד הפנים לצמצם מספרם בסוכות ההצלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גבר כבן חמישים טבע הבוקר (שבת) למוות בחוף בת ים, כך מסר דובר מד"א. רופא נט"ן קבע את מותו של האיש לאחר מאמצי החייאה ממושכים. חוף בת ים הוא אחד החופים בארץ בהם אין מצילים מאז תחילת שביתת המצילים אתמול.

ברוב חופי הים התיכון נמשכת גם היום שביתת המצילים במחאה על צמצום מספר המצילים בסוכות ההצלה. עם זאת, חופי אשדוד וראשון לציון ממשיכים לפעול, כמו גם חופי הגנים הלאומיים אשקלון, בית ינאי, חוף אלמוג באילת וחוף אכזיב. כמו כן, יש מצילים בכמה חופים שמופעלים בידי גורמים פרטיים, בהם חוף מכמורת וחוף בננה ביץ' באכזיב.

המצילים פתחו אתמול בשביתה כללית, ללא הגבלת זמן. הסיבה לשביתת המצילים היא הנחייתו של שר הפנים, אברהם פורז, להפחית את מספר המצילים בכל תחנה משלושה מצילים לשני מצילים בלבד. את ההנחייה הוציא פורז כדי לאפשר איוש של תחנות רבות יותר, מבלי להגדיל את כוח האדם.

יו"ר איגוד המצילים, אבי עפיה, אמר אתמול כי הוראת פורז מהווה סכנה ממשית לחיי הרוחצים. "עם תקנה כזאת אנחנו לא נוכל לתת שירות לציבור", אמר עפיה והוסיף: "השר פורז לא מבין שמדובר בחיי אדם".
 

מחר ישבתו סוכני הדואר; ארגון המורים עדיין לא החליט

 
בתוך כך, כ-400 סוכנויות דואר צפויות לפתוח בשביתה החל ממחר. השביתה תקיף כמעט מחצית מסוכנויות הדואר שפועלות ברחבי הארץ. סוכני הדואר מוחים על כוונת רשות הדואר לחייב אותם, לדבריהם, לחתום מחר על חוזי התקשרות חדשים שירעו את תנאיהם.

יו"ר ארגון סוכני הדואר מאיר רוזנר אמר אתמול: "אנחנו לא עבדים של רשות הדואר, אנחנו אנשים שרק מביאים ברכה לרשות הדואר. רשות הדואר, במסווה של כביכול התייעלות, פשוט שוחטת את התרנגולת שמטילה לה ביצי זהב".

מרשות הדואר נמסר אתמול בתגובה, כי אין שחר לטענות הסוכנים והרשות קוראת להם לחתום על ההסכם לאחר שכבר חתמו עליו כ-100 סוכנים. ברשות מציינים כי הציבור יוכל להיעזר בשירות הטלפון 171 כדי לקבל מידע על הסניפים שיפעלו בשבוע הבא.

ארגון המורים העל יסודיים עדיין לא הודיע אם בכוונתו לשבש גם בשבוע הבא את הלימודים בתיכונים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by