בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שטייניץ: יש קצר בין הממשלה לבין חומר מודיעיני 
 
 דייק בהערכותיו של ניסה לשכנע? האלוף גלעד (לעמ)   
 
חדשות נענע

יו"ר ועדת חוץ וביטחון, יובל שטייניץ, פסל הקמת ועדת חקירה בעקבות דבריו של ראש אמ"ן לשעבר כי האלוף עמוס גלעד סילף הערכות מודיעיניות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר ועדת חוץ וביטחון, יובל שטייניץ, אמר היום כי אין מקום להקים ועדת חקירה בעניין התבטאויותיו של ראש אמ"ן לשעבר, האלוף עמוס מלכא, על האלוף עמוס גלעד והערכותיו כראש חטיבת המחקר באמ"ן לגבי יאסר ערפאת והאינתיפאדה. כך דווח בגלי צה"ל.

"מדובר בסערה בכוס מים", אומר שטייניץ. את הויכוח בין מלכא וגלעד מתאר כ"ויכוח לגיטימי בין שתי גישות שונות של אנשים אינטליגנטים". עוד אמר שטייניץ כי הוא שותף להערכה של עמוס מלכא - "שיש קצר בין הממשלה לבין החומר המודיעיני".

"הנה שני אלופים, בכירי אמ"ן לשעבר, שהציגו הערכות שונות, גיבשו גישה שונה להערכת האסטרטגיה של ערפאת", אמר שטייניץ והוסיף: "במקום לברך על כך, יש הדורשים לבירור העניין כאילו אחד מהם חייב להיות טועה או מטעה בזדון. אני דוחה את זה על הסף".
 

מלכא: גלעד לא הטעה, אבל לא דייק

 
בראיון לעיתון הארץ האשים אתמול מלכא את גלעד בסילוף הערכות המודיעין שקדמו לפרוץ האינתיפאדה. כמו כן, טען מלכא, גלעד ניסה לשכנע את הצמרת המדינית שאין פרטנר פלסטיני. גלעד הכחיש את טענות מלכא.

אמש מלכא נמנע מלהאשים את גלעד בהטעייה מכוונת של הדרג המדיני עם פרוץ האינתיפאדה והבהיר את טענתו: "אם מישהו טוען שנאמר שאין פרטנר לפני פברואר 2001 - אני אומר שזה לא מדוייק", אמר לגלי צה"ל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by