בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רונלד רייגן הובא למנוחות 
 
 ננסי רייגן וילדיה נפרדים מהנשיא (רויטרס)   
 
חדשות נענע

רייגן נקבר על פי בקשתו בשעת שקיעה בספריה הנשיאותית המשקיפה על סימי ואלי שבקליפורניה. רעייתו, ננסי, התקשתה להיפרד מהארון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תם לפנות בוקר (שבת) טקס ההלוויה הממלכתי של נשיא ארצות הברית לשעבר, רונלד רייגן. רייגן נקבר, על פי בקשתו, בשעת שקיעה בספריה הנשיאותית הנקראת על שמו, המשקיפה על סימי ואלי שבקליפורניה. שלושת ילדיו של רייגן, שני בניו ובתו, נשאו נאומי הספד לאביהם. אלמנתו של רייגן, ננסי, התקשתה להיפרד מהארון וניצבה לידו דומעת מספר דקות, נתמכת על ידי ילדיה.

ארונו של רייגן הוצב בשבוע האחרון בגבעת הקפיטול שם עברו על פניו עשרות אלפי אמריקנים מכל רחבי המדינה. אתמול בערב התקיים בקתדרלה הלאומית בוושינגטון טקס האשכבה לרייגן.

נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, שהכריז על יום זה כיום אבל לאומי במדינה, ספד לו ואמר: "איבדנו את רייגן רק בימים האחרונים, אבל אנחנו מתגעגעים אליו כבר תקופה ארוכה. הוא היה איש צנוע והגון. טוב הלב שלו שייך עכשיו לעבר, אך כולנו היינו רוצים אותו איתנו גם היום". לבוש הבן הצטרף גם בוש האב, ששירת כסגנו במשך שמונה שנים. בוש האב תיאר את כושר השכנוע שלו, היציבות והנימוס שהפגין.

ראש ממשלת בריטניה לשעבר, מרגרט תאצ'ר, שספדה לרייגן אמרה שהוא התמודד עם האתגרים הגדולים ביותר באופטימיות ובקלילות רוח וניצח בהם.

בטקס השתתפו 4,000 מוזמנים וביניהם הנשיאים לשעבר: ג'רלד פורד, ג'ימי קרטר, ביל קלינטון וג'ורג' בוש האב, וכן מנהיגים מכל העולם ובהם ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, ראש ממשלת גרמניה, גרהרד שרדר, הנסיך צ'ארלס וגם נשיא ברית המועצות לשעבר, מיכאיל גורבאצ'וב. את ישראל ייצג השגריר בוושינגטון, דני איילון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by