בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האו"ם יסייע ביישום תכנית ההתנתקות 
 
 בירך גם את נשיא מצרים, חוסני מובארק. ענאן (רויטרס)   
 
חדשות נענע

מזכ"ל האו"ם, קופי ענאן, התקשר לשרון ובירך אותו על העברת התכנית בממשלה. עוד אמר כי הקהילה הבינ"ל תתרום משאבים לצורך יישום התכנית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מזכ"ל האו"ם, קופי ענאן, התקשר אתמול (שישי) לראש הממשלה, אריאל שרון, ובירך אותו על העברת תכנית ההתנתקות בממשלה. ענאן הבטיח לשרון כי האו"ם יסייע ביישום התכנית. עוד אמר מזכ"ל האו"ם כי הקהילה הבינלאומית מוכנה לסייע וכי היא תתרום משאבים לצורך יישום התכנית.

השניים סיכמו בשיחתם על שיתוף פעולה בביצוע התכנית. שרון עדכן את מזכ"ל האו"ם בפרטי התוכנית. ענאן התקשר גם לנשיא מצרים, חוסני מובארק, ושיבח אותו על מעורבותו בתהליך.

האו"ם הוא לא הגורם הבינלאומי היחיד שמברך את שרון על אישור התכנית. גם מדינות האיחוד האירופי שוקלות לתרום כספים לצורך סיוע לפלסטינים במסגרת יישום התכנית. הכסף יועבר לקרן נאמנות שהקים הבנק העולמי.

שרון שוחח בימים האחרונים עם אישים בכירים בקהילה הבינלאומית. אתמול הוא שוחח עם ראש ממשלת הולנד, יאן פיטר בלקננדה. בלקננדה הבטיח שהולנד, הנשיאה הבאה של האיחוד, וכל יתר מדינות האיחוד, יירתמו לקידום המהלך.

גם ראשי המדינות המתועשות, שנועדו בג'ורג'יה שבארצות הברית, היו בין המברכים. בהודעת הסיכום של ה-G8, נכתב: "אנו מחויבים לחיזוק מחויבות הקהילה הבינלאומית לפתרון הסכסוכים הממושכים והמרירים במזרח התיכון, בייחוד הסכסוך הישראלי פלסטיני, שהוא אלמנט מהותי להשגת התקדמות באזור".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by