בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יורד לעצם העניין 
 
 מביא צעצועים על פי פקודה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כלב מסוג בורדר קולי הוא ההוכחה כי כלבים יכולים להבין את שפת האדם. ריקו יכול להבין לפחות 200 מילים שונות וללמוד מילים חדשות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בורדר קולי העונה לשם ריקו הוא ההוכחה כי כלבים יכולים להבין את שפת האדם. הדבר אולי לא חדש לבעלי כלבים, שמנהלים שיחות עמוקות עם חיות המחמד שלהם כבר שנים, אבל מהווה ממצא חשוב עבור הקהילה המדעית.

על פי הממצאים, שפורסמו במגזין "סיינס", ריקו יכול להבין לפחות 200 מילים שונות. אוצר המילים של ריקו משתווה לאוצר המילים של קופים, תוכים ודולפינים מאולפים. כמו כן, ריקו יכול להבין לאיזה חפץ התכוון בעליו, גם אם זו הפעם הראשונה שהוא שמע את המילה.

יכולותיו של ריקו קשורות לתהליך שנקרא "מיפוי". זהו אותו תהליך בדיוק שעובר ילד שמתחיל לדבר. מיפוי מהיר מאפשר לילד - ולכלב - ליצור השערה מהירה וכללית לגבי משמעות המילה החדשה שהוא שמע זה עתה.

רוב המילים שריקו מזהה הם סוגים או שמות של צעצועים. "הוא מצליח להביא את הצעצוע הנכון כאשר מבקשים צעצוע מסויים", אמרה גוליה פישר מהמכון לאנתרופולוגיה אבולוציונית שבלייפציג.

כאשר בעליו של ריקו מבקשים ממנו (בגרמנית - שפת האם של ריקו) את "בננה", "ביג מק" או "פנדה" הוא מחפש אחר הצעצוע המסויים ומביא אותו. כמו כן הוא מסוגל לשים, על פי פקודה, את הצעצוע בקופסא או להביא אותו לאדם מסויים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by