בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארדואן: טורקיה מעוניינת ביחסים טובים עם ישראל 
 
 מעוניין ביחסים טובים. ארדואן (רויטרס)   
 
חדשות נענע

נפגש עם שמעון פרס בארצות הברית. אמר כי טורקיה תהיה מוכנה להשתתף במאבק בטרור. שגריר טורקיה חזר אתמול לישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"טורקיה מעוניינת לשמור על יחסים טובים עם ישראל", כך אמר הבוקר (שבת) ראש ממשלת טורקיה, טאיפ ארדואן, ליושב ראש מפלגת העבודה, שמעון פרס, עימו הוא נועד בארצות הברית. דבריו של ארדואן נאמרו לאחר שורה של התבטאויות חריפות נגד ישראל ומעשיה ברפיח ובלבנון מפי ההנהגה הטורקית, והשבת השגריר הטורקי להתייעצויות באנקרה.

בפגישה הזמין פרס את ארדואן ליטול חלק פעיל בקידום השלום באזור. ארדואן השיב כי הבעיה המרכזית היא הטרור וכי ארצו מוכנה להשתתף במאבק בו. לדבריו, "טורקיה תהיה מוכנה לתת משירותיה הטובים לקידום מציאת פתרון לסכסוך בין ישראל לפלסטינים".

שגריר טורקיה בישראל, פרידון סינרליאולו, אמר אתמול כי אין כל משבר ביחסים בין שתי המדינות. השגריר חזר אתמול לפנות בוקר לישראל מהתייעצויות באנקרה שם נועד עם הנשיא, ראש הממשלה ושר החוץ של טורקיה. לדבריו, טורקיה עוקבת אחר ההתפתחויות האחרונות באופטימיות, במיוחד לאחר קבלת תוכנית ההתנתקות בממשלה. "זו הזדמנות טובה להחיות את מפת הדרכים, ולקדם הידברות בין ישראל לבין הפלסטינים", אמר השגריר הטורקי.

משרד חוץ הטורקי החליט לזמן את השגריר במחאה על פעולות צה"ל ברפיח במבצע "קשת בענן". ראש ממשלת טורקיה, ארדואן, שב ומתח ביום רביעי ביקורת על ישראל, באומרו כי פעולותיה בעזה ובלבנון מעידות על כך שהיא אינה רוצה בשלום. במשרד החוץ בירושלים מעריכים כי המתיחות ביחסי ישראל-טורקיה נבעה מניסיון לרצות את דעת הקהל במדינה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by