בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בארץ 
עד 1,000 שקלים קנס: עיריית ת"א תחל לאכוף רכיבה לא חוקית באופניים 

עד 1,000 שקלים קנס: עיריית ת"א תחל לאכוף רכיבה לא חוקית באופניים

 
בארץ |
 

בחודש ספטמבר תחל אכיפה מלאה נגד רכיבה לא חוקית, בדגש על זו שנעשית באופניים חשמליים. בין היתר, מי שישוחח בטלפון במהלך רכיבה ייפרד מאלף שקל, ומי שיקשיב למוזיקה ייאלץ לשלם 250 שקלים • כל הפרטים בפנים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
החל מספטמבר: מדיניות חדשה ביחס לרוכבי האופניים בתל אביב
 החל מספטמבר: מדיניות חדשה ביחס לרוכבי האופניים בתל אביב   צילום: יואב שפירא 
 
 

בקרוב - מדיניות חדשה כלפי רכבי האופניים בתל אביב: עיריית ת"א-יפו תחל מחודש ספטמבר באכיפת רכיבה לא חוקית באופניים בעיר, בדגש על אופניים חשמליים. רוכבים שיעברו על החוק מחודש זה ואילך יעמדו בפני קנסות של 1,000-100 שקלים.

 

עשרות פקחים מוכשרים לצורך המשימה, כאשר ברחבי העיר יסיירו עשרות מהם במטרה לצמצם את מספר הפגיעות בהולכי הרגל, וכן להפריד את השימושים בסוגי הדרך השונים.

 

לכתבות נוספות בחדשות 10 >>

מחסור חריף במים בכינרת: נשבר שיא שלילי של 97 שנים

מחקר: הציבור הישראלי אופטימי יותר ופטריוטי יותר

במחאה על צנזור הצגה: המנהל האמנותי של פסטיבל עכו התפטר


בעירייה מבהירים כי הם מעודדים את השימוש בכלי רכב אלטרנטיביים על חשבון הרכב הפרטי. יחד עם זאת, בשל ריבוי התאונות בהן היו מעורבים רוכבי אופניים חשמליים והולכי רגל, לצד חוסר אכיפה על המדרכות, נטלה העירייה להענקת סמכויות אכיפה נרחבות לפקחים העירוניים במסגרת חקיקה.


בחודשיים הקרובים תפעל העירייה כדי ליידע את הציבור בנוגע להחלת החוק ואכיפתו. במהלך חודש אוגוסט תתבצע אכיפה באמצעות רישום אזהרות בלבד, וספטמבר תיכנס לתוקף אכיפה באמצעות

 

 
רוכבים בתל אביב? בקרוב - קנסות עד 1,000 שקלים למפרי חוק
 רוכבים בתל אביב? בקרוב - קנסות עד 1,000 שקלים למפרי חוק   צילום: חדשות 10 
 

אלו איסורים ייאכפו - וכמה יעלה כל קנס?

במסגרת החוק שאושר תבוצע אכיפה במקומות הבאים: על המדרכות, בשבילי אופניים, בנתיבים שסומנו כשבילי אופניים, באזורים שהנסיעה בהם הוגבלה למהירות מקסימלית של 30 קמ"ש, בשבילים המיועדים להולכי רגל המסומנים בתמרור וכן במעברי חצייה.


בין האיסורים שיאכפו הפקחים: איסור נסיעה על המדרכה ברחוב בו קיים שביל אופניים, לכל סוגי הרכבים הקבועים בחוק - אופניים רגילים, חשמליים וקורקינט ממונע. בנוסף, יחול איסור לחצות במעבר חציה ברכיבה. רוכבים יידרשו להוביל את הרכב הדו-גלגלי במהלך חצייה רגלית. מנגד, יחול איסור על הולכי רגל ללכת על נתיב המיועד לאופניים.


פקחי העירייה יאכפו גם תקנות תעבורה ויחלקו קנסות על הפרתן. הפרת האיסור על שימוש בטלפון נייד בעת רכיבה יביא להטלת הקנס המירבי, 1,000 שקלים. שימוש במדרכות, שבילי אופניים, ומעברי חצייה ברכיבה בניגוד לתנאים יובלי לקנסות טווח 100 עד 250 שקלים. השימוש באוזניות ייאסר על הרוכבים במדרכה, והפרתו תלווה בקנס של 250 שקלים. הולכי רגל שינועו על נתיב המיועד לרכיבת אופניים יעמדו בפני קנס בסך 500 שקלים.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by