בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מי מהלך אימים על מזוז 
 
 
יואב יצחק, מחלקה ראשונה

היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז הצליח בתקופת כהונתו הקצרה לרסן את המערכת, עכשיו נותר לראות אם הוא יחליט על הגשת כתב אישום נגד שרון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, הצליח, בתקופה בה הוא מכהן (פחות מחצי שנה), לשנות סגנון, להביא לרגיעה בסאלח א-דין אשר בירושלים, ולרסן מעט את המערכת בראשה הוא עומד. מזוז הכניס סגנון חדש, מעידים עליו חלק מאנשיו וגם אלה הבאים עימו במגע.

הדבר בא לידי ביטוי בשורה של החלטות: גניזת תיקי החקירה נגד יושב ראש הכנסת, ראובן ריבלין, וממלא מקום ראש הממשלה, השר אהוד אולמרט - זאת לאחר שלוש שנים בהם הוחזקו השניים במקום רגיש; אופן טיפולו בפרשת השבוי אלחנן טננבאום, מאז שהוחזר מידי החיזבאללה - מזוז כפה על גורמי החקירה לפעול כצוות משותף; אופן טיפולו בפרשת העיתונאי הבריטי, פיטר הונאם - כשמזער את הנזקים שגרמו גורמי החקירה, והורה על שחרורו של הונאם, בטרם יתגלגל כדור השלג ודבר מעצרו יביא נזק גדול עוד יותר על ישראל.

מזוז הצליח לנהל את העניינים הנ"ל, להבדיל מכמה מקודמיו, שניכר בהם שהשתרכו או נגררו אחרי האירועים. מזוז משמש "לידר", ומכתיב ומקרין את חפצו למערכת.

מזוז עומד בימים אלה בפני אחת ההחלטות הקשות ביותר. בימים שלאחר 15 ביוני 04' הוא אמור לפרסם את החלטתו בפרשת האי היווני, בשאלה האם יוגש כתב אישום נגד ראש הממשלה, אריאל שרון.

ההתרגשות בפרקליטות בעיצומה. החלטתו כבר כתובה. עכשיו הוא מלטש, מנמק, וגם... מתכונן לספיגה. ולא בכדי. מי שעוקב מקרוב, נוכח באילו אמצעים נוקטים כמה גורמים כדי להרתיעו מסגירת התיק בפרשת האי היווני. אפילו עבירה פלילית כבר ניסו להלביש עליו בתקופה קצרה זו. מזוז, בניגוד לכמה מקודמיו שהתנהגו כעלה נידף, לא נרתע. להיפך: הוא החליט ללכת קדימה, גם אם מדובר בהליכה נגד הזרם התקשורתי.

ניסיונות ההפחדה הפכו ממש מגוחכים. בכמה כלי תקשורת שפימפמו את החשדות נגד שרון, ואף פרסמו כזבים לא מעטים, מנסים עתה להפחיד את מזוז ומזהירים שאם לא יגיש כתב אישום נגד שרון: "דוד אפל ייצא נקי". זהו ניסיון מגוחך, דווקא בשל העובדה שדעת הציבור הרחב, והתקשורת בכללותה, אמורים דווקא לשמוח אם אדם שהואשם מצליח להוכיח את חפותו.

נדגיש, כי אין בדברים כאן כדי לדווח על גניזת תיק החקירה בפרשת האי היווני. כמה ימים לפני ההחלטה, כדאי להמתין ולראות מה יכתוב מזוז. אחרי הכל, מדובר בהחלטה אישית שלו, וגם הוא, כמו כל אדם שנתונה בידיו הסמכות הבלבדית, יכול להכריע בניגוד למה שנצפה ממנו.

יחד עם זאת, יש לזכור: ההחלטה בפרשת האי היווני היא רק אחת מסידרה של החלטות בפניהן הוא עומד. נודע לי, כי בפרשת סיריל קרן-שרון, שהיא פרשה נוספת בסדרת החקירות נגד שרון ובניו, דעתו של מזוז היא שנמצאו ראיות להגשת כתב אישום. כן כן, גם נגד ראש הממשלה, וגם נגד בנו ח"כ עמרי שרון.

השאלה היא לאילו עבירות יכוון מזוז - אם לעבירות הברורות נמצאו ראיות לעבירה פלילית על חוק מימון מפלגות, עבירה שבה לקו/חטאו גם כמה מקודמיו של שרון - והאם יכריע בעד הגשת כתב אישום נגד שרון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by