בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
א-זהאר: החמאס ימשיך לבצע פיגועים גם אחרי הנסיגה 
 
 א-זהאר ואבו עלא בפגישה קודמת בסוכת האבלים לשייח יאסין (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בכיר החמאס א-זהאר, הוסיף כי אינו מאמין שישראל תצא מעזה. אמר הדברים לפני פגישה עם אבו עלא, העורך היום סדרת פגישות עם ראשי הארגונים הפלסטינים בהכנה לנסיגה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בכיר החמאס, מחמוד א-זהאר, אמר היום (שבת) כי החמאס מתכוון להמשיך ולבצע פיגועים בשטחי ישראל גם אחרי הנסיגה מרצועת עזה. א-זהאר אמר את הדברים בשיחה עם עיתונאים בעזה. א-זהאר הוסיף כי אנשי החמאס "לא מאמינים שישראל תיסוג מעזה, כשבמקביל הם מדברים על המשך השליטה בים ובאוויר". במסגרת תכנית ההתנתקות שאישרה הממשלה, ישראל הודיעה כי גם אחרי הנסיגה, ישראל תמשיך לשלוט על המרחב האווירי והימי של הרצועה.

א-זהאר נשא את דבריו לפני פגישתו עם אש הממשלה הפלסטיני אבו עלא שמקיים היום בעזה סדרת פגישות בעזה ראשי האגונים הפלסטינים לתיאום עמדות והכנה לקראת נסיגת ישראל מרצועת עזה. במסגרת ההכנות מומחי בטחון מצרים יגיעו בקרוב לרצועה כדי להכשיר את אנשי הבטחון הפלסטינים. הגעת המומחים תלוייה עדיין בסיכומים אחרונים בין ישראל, מצרים והפלסטינים: שר החוץ הפלסטיני אמר כי מצרים תובעת שישראל תפסיק את החיסולים והפעולות הצבאיות ברצועה, כתנאי להגעת המומחים.

אבו עלא נתקל במרידות בין השורות לא רק מצד החמאס, אלא גם מאנשי הזרוע הצבאית של הפתח שאמרו כי הם הם שוקלים לפרוש מהתנועה, בגלל אי שילובם בקבלת ההחלטות של ההנהגה הוותיקה. בכיר הזרוע, נאיף אבו שרח, יצא היום נגד היוזמה המצרית ותכנית ההתנתקות ואמר כי הזרוע לא תתמוך באף יוזמה שלא תובא בפני בכיריה לבדיקה.

בתוך כך, עיתון "כול אל ערב" דיווח אתמול כי במסגרת הסיכומים עם ישראל ומצרים, אבו עלא פועל לקדם עסקת חילופי שבויים בין ישראל ומצרים במסגרתה מצרים תשחרר את עזאם עזאם, וישראל תשחרר אסירים ביטחוניים ערבים ישראלים בהם היא מחזיקה. לפי הדיווח, אבו עלא העלה את ההצעה בפגישתו עם ראש המודיעין המצרי לפני כחודש.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by