בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הזרוע הצבאית של הפתח גירשה מג'נין משלחת ירדנית  
 
 הפעילים לא הסכימו להפגש עם המשלחת. מאבטחים פלסטינים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

משלחת קציני הבטחון גורשה לאחר שהגיעה לפגישה עם מבוקשי הארגון, במטרה לשכנעם להניח את נשקם. צה"ל: לא מדובר בביקור מבצעי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המתיחות בין הרשות הפלסטינית לירדן נמשכת: מקורות פלסטינים דיווחו, כי הזרוע הצבאית של הפתח, גדודי חלל אל-אקצה, גירשה היום (שבת) משלחת ירדנית ביטחונית מג'נין שהגיעה על מנת להיפגש עם מבוקשי הארגון.

לדברי המקורות, מטרת המשלחת שגובתה בגורמי ביטחון בריטיים, היתה להיפגש עם מבוקשים ברשות הפלסטינית ולשכנעם להניח את נשקם לצורך הפסקת אש עם ישראל.

מנהיג הזרוע בגדה, נאיף אבו-שארק, אמר כי הארגון שוקל ברצינות לפרוש מהפתח, מכיוון שלדבריו ההנהגה הנוכחית הזניחה אותו. "על המנהיגות לשנות את דרכיה, או שנעזוב", אמר שארק.

בראיון לעיתון "ניו יורק טיימס" בתחילת החודש אמר מלך ירדן, עבדאללה, כי יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, צריך לשקול פרישה מתפקידו:"על ערפאת להביט היטב במראה כדי שיוכל לראות אם פעולותיו מסייעות לאינטרס הפלסטיני, או פוגעות בו".

עבדאללה הוסיף, כי הוא יודע שברשות בודקים את האפשרות להעביר את סמכויות השלטון לראש הממשלה הפלסטיני, ולהגדיר את ערפאת כנשיא ייצוגי. לדבריו, אם המינוי יסייע לפלסטינים להתגבר על המכשולים במשא ומתן עם ישראל וארצות הברית, "עליהם לפתור את הסוגייה הזאת במהירות".

גורמים בצה"ל מסרו כי התקרית אכן אירעה, אולם הביקור נעשה במסגרת סיוע רפואי בג'נין ולא מבצעי. עוד נמסר, כי הקצינים הגיעו למקום בתיאום עם צה"ל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by