בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עתירה לבג"צ: לעצור המינויים במשרד החוץ 
 
 מינה גברים בניגוד להוראות האפלייה המתקנת. שלום (רויטרס)   
 
חדשות נענע

שדולת הנשים עתרה נגד ועדת המינויים ושר החוץ בטענה כי מינוי בכירים במשרד נעשה בניגוד להוראות הייצוג ההולם לנשים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שדולת הנשים עתרה הבוקר (ראשון) לבג"צ בדרישה לבטל מינויים של שישה בכירים במשרד, שנקבעו לפני כשבועיים. העתירה הוגשה נגד ועדת המינויים של המשרד, ונגד העומד בראשה, שר החוץ, סילבן שלום.

מדובר במינויים של סמנכ"ל אגף אסיה במשרד; ראש נציגות ישראל במינסק; ראש נציגות ישראל בדקאר; מנהל מחלקת ההדרכה בחטיבת ההדרכה; מנהל המחלקה למניעת טרור באגף לעניינים אסטרטגיים ומנהל המחלקה לתכנון מדיני.

על פי העתירה, לתפקידים אלו נבחרו שישה גברים, מבלי שוועדת המינויים תתיחס כלל לנשים שהגישו מועמדות לאותם מינויים. בעתירה כנבת כי הממשלה ושר החוץ הפרו חובתם "לייצוג הולם של נשים במשרד החוץ, ולאתר מועמדות ראויות על פי כלל ההעדפה המתקנת".

מנתונים שאספה שדולת הנשים בישראל עולה כי מתוך 25 עובדי משרד החוץ בדרגת שגריר, הדרגה הדיפלומטית הבכירה ביותר, מכהנת אישה אחת בלבד. נתונים אלה בולטים על רקע העובדה כי שיעור הנשים המתקבלות לקורסי הצוערים של משרד החוץ דומה לשיעור הגברים.

יש לציין כי בעתירות דומות קבע בית המשפט כי אם אישה וגבר בעלי כישורים זהים מגישים מועמדות לתפקיד בכיר במשרד ממשלתי , יש להעדיף את האישה, כדי ליישם את עקרון האפליה המתקנת, למען ייצוג הולם של נשים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by