בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ערד ודימונה מאיימות: נתבצר במצדה 
 
 מועצה איזורית ``תמר`` מקבלת ארנונה ממלונות ים המלח   
 
חדשות נענע

ראשי העיריות דורשים ממשרד הפנים לחלק את מועצה איזורית "תמר" בין שתיהן, כדי לנצל בצורה "צודקת יותר" את המשאבים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש עיריית ערד, מוטי בריל, וראש עיריית דימונה, מאיר כהן, כינסו הבוקר (ראשון) מסיבת עיתונאים ובה הציבו אלוטימטום לשר הפנים, אברהם פורז, לפיו אם לא תחל חלוקת המועצה האיזורית "תמר" בין ערד לדימונה עם יום שלישי, יתבצרו עם עובדיהם במצדה.

עיריות ערד ודימונה נמצאות בגירעון תקציבי של 20 ו-12 מיליון שקל. לטענת ראשי הערים, אפשר לפתור את המשבר באמצעות חלוקת המועצה האיזורית בין שתי הערים. במועצה האיזורית "תמר" 1,700,000 דונם, והיא מקבלת מדי שנה 65 מיליון ש"ח בארנונה ממשאבי האיזור.

בתחומה נמצאים מלונות ים המלח, מפעלי ים המלח, פארק המדע תמ"ד והכור הגרעיני בדימונה. לטענת ראשי הערים, משאבי האיזור מגיעים, באופן בלתי צודק, ל-1,300 התושבים של המועצה האיזרית. לטענתם, ועדה לאיחוד רשויות מטעם משרד הפנים המליצה ביוני 2003 לחלק את תמר בין ערד ודימונה ועתה דורשים ראשי הערים לממש את החלטותיה.

מאיר כהן אמר במסיבת העיתונאים כי "אנחנו לא מנהלים את המאבק הזה מתוך נחשלות ומסכנות ולא כמאבק בין אשכנזים לספרדים ולא של ערי פיתוח מול הקיבוצים, אלא מתוך דרישה לצדק חברתי. ההורים שלי בנו את מפעל הפוספטים והילדים שלי ושל מוטי לא יכולים להנות מכספי הארנונה שהוא מכניס".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by