בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל דורשת: רבי קומות במקום ההתנחלויות שיפונו 
 
 ישראל שוקלת להשאיר תשתיות כמו מים וחשמל (אילוסטרציה רויטרס)   
 
חדשות נענע

רבי הקומות ינצלו את התשתית הקיימת וישוכנו בהם פליטים פלסטינים.גורם מדיני בכיר: מתנחלים שיחליטו להתפנות מרצון לא יקבלו פיצוי מוגדל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל תתנה את הסיוע הבינלאומי למימוש תכנית ההתנתקות בהקמת בניינים רבי קומות לשיכון פליטים פלסטינים בשטחי ההתנחלויות שיפונו. בתדרוך לכתבים אמר היום (ראשון) גורם מדיני בכיר כי במקום בתי ההתנחלויות שייהרסו דורשת ישראל להקים רבי קומות, בהם ישוכנו פליטים פלסטינים ממחנות הפליטים שברצועה.

לדבריו של הגורם, ישראל שוקלת להשאיר ברצועה תשתיות כמו מים וחשמל "בתנאי שהשימוש בהן יהיה ראוי". עוד ציין הגורם כי הכספים שתתרום הקהילה הבינלאומית איננו מיועד לידיים ישראליות, אלא מיועד לשיקום הכלכלה בעזה ובמקומות אחרים. "בחצי השנה האחרונה התנהל על כך משא ומתן עם המדינות התורמות", אמר.

בנוגע לאזור התעשייה ארז אמר הגורם כי "האזור לא יישאר לפעול במתכונתו הנוכחית בזמן הקרוב יתקיימו על כך דיונים ועד סוף חודש יולי צפויה להתקבל החלטה בנדון". לדבריו, ככל הנראה יאושרו מקדמות לבעלי עסקים שירצו להעתיק את העסק שלהם למקום אחר "כמה שיותר מוקדם".
 

מתנחלים שיתפנו מרצון - לא יקבלו פיצוי מוגדל

 
הגורם המדיני ציין כי מתנחלים שיחליטו להתפנות מרצון, עוד לפניח שתחליט הממשלה על פינויים, לא יקבלו פיצוי מוגדל. לדבריו, "מקדמות שיוצרות יתרון למי שמקבל החלטה מהירה עלולות להתפרש כשוחד". כחלק מהיערכות המדינה להתנתקות יוקם גוף מיוחד שיעסוק בהידברות עם המתנחלים ובמתן פיצויים.

בגיבוש התוכנית נלקח בחשבון פינוי סיני. "הפינוי מלמד שחשוב להשלים את החקיקה כמה שיותר מוקדם, ולא רק שבועות אחדים לפני ביצוע הפינוי בפועל", אמר הגורם המדיני.

הגורם אמר כי חלק מהמתנחלים ישוכנו בישובים חדשים שיוקמו באזור "פתחת שלום", סמוך לעזה. המטרה היא לאפשר חלופה של התיישבות חקלאית בקרבת הרצועה. תהליך תכנון ההתיישבות צפוי לקחת כמה חודשים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by