בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מזוז הכריע: התיק נגד שרון ייסגר 
 
 בג``ץ עוד יידרש להכריע בנושא. אריאל שרון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

היועמ"ש קיבל את עצתו של צוות משפטנים והחליט שלא להעמיד לדין את שרון. גורמים משפטיים: "אין להקיש מפרשת האי היווני על פרשת סיריל קרן"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, החליט באופן סופי על סגירת תיק החקירה נגד ראש הממשלה, אריאל שרון, בפרשת האי היווני. בערוץ 10 דווח אמש (ראשון) כי מזוז קיבל את המלצות הצוות המיוחד והחליט לסגור את התיק. למזוז יעץ צוות משפטנים בכירים ממשרד המשפטים.

כעת עובד מזוז על ניסוח ההחלטה, שתתפרסם בהמשך השבוע, ככל הנראה ביום רביעי או חמישי. בנימוק ההחלטה צפוי מזוז לכתוב כי לא היו ראיות מספיקות להשגת הרשעה בטוחה בבית-המשפט.

על פי הערכות, הפרשה עוד לא הסתיימה ובג"ץ עוד יידרש להכריע בנושא. מזוז ייאלץ להתמודד עם שאלות לגבי החלטתו. אחת הבעיות היא שהחלטת היועץ עומדת בניגוד להמלצת הפרקליטות, שתמכה בהגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה. מזוז יצטרך להסביר מדוע לא קיבל את ההמלצה בנושא.
 

סגירת התיק - ההשלכות האפשריות

 
החלטת היועץ צפויה לחזק את מעמדו של שרון והמגעים לקראת ממשלת אחדות צפויים להיכנס להילוך גבוה. מפלגת העבודה הבהירה בעבר כי לא תנהל מגעים עם הליכוד כל עוד מזוז לא הגיע להכרעה. כעת המכשול הזה הוסר ודרכה של העבודה לקואליציה סלולה.

סגירת התיק נגד שרון צפויה להשפיע גם על הקבלן דוד אפל. גורמים בפרקליטות אמרו בסוף השבוע כי אם שרון ינוקה מאשמת השוחד, עורכי דינו של אפל יוכלו לבקש שימוע ולטעון שאי אפשר להאשימו במתן שוחד. הגורמים מזהירים כי במקרה זה תישמט הקרקע מתחת לכתב האישום נגד אפל.

תיק חקירה נוסף עומד מעל ראשו של שרון בפרשת סיריל קרן. למרות תחושת ההקלה בלשכת שרון גורמים משפטיים מבהירים: "אין להקיש מפרשת האי היווני על פרשת סיריל קרן. אלו שתי פרשות נפרדות לחלוטין וההחלטה שתימסר בפרשת האי היווני לא תהווה אינדיקציה לצפוי בפרשת סיריל קרן".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by