בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המצילים לא מפסיקים לשבות - למרות הודעת פורז 
 
 
חדשות נענע

השביתה נמשכת למרות שאברהם פורז חזר בו מכוונתו להוריד את מספר המצילים בסוכות. ההנחייה של משרד הפנים עדיין תקפה בתחנות עם אופנוע ים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המצילים לא מפסיקים את השביתה בה פתחו בסוף השבוע. זאת למרות ששר הפנים, אברהם פורז, חזר בו היום (ראשון) מכוונתו להוריד את מספר המצילים בכל סוכה.

פורז שינה בזאת את ההנחיה הקודמת שנתן, לפיה מספר המצילים בכל תחנה יופחת לשניים במקום שלושה. הוא הודיע כי אם רשויות מקומיות מעוניינות להמשיך ולהחזיק שלושה מצילים בכל סוכה, הן רשאיות לעשות זאת. לדבריו, רק בסוכה בה משתמשים באופנועי ים, יש להוריד את מספר המצילים לשניים.

פורז ביקש להדגיש כי הוא לא נתן הוראה להפחית את מספר המצילים בתחנה, "רק הנחיתי את הרשויות המקומיות לשים לב לכך שהחוק מחייב אותן להעסיק שני מצילים בלבד בתחנה". עוד הוסיף פורז: "הוויכוח שלנו עם המצילים הוא מיותר. הנוהג להציב שלושה מצילים בתחנה, כששניים מהם יושבים בניחותא בסוכה ובמקרה הטוב אומרים לשוחים לצאת מהמים, הוא שריד מתקופת החסק'ה. כיום הם מצוידים באופנועי ים, כך שאין בהם צורך".

אבי עפיה, יושב ראש איגוד המצילים, אמר בתגובה: "שר הפנים לא פנה אלינו אלא ישירות לתקשורת. אני לא יודע למה זו פשרה, זה לא רציני". עוד הוסיף עפיה כי הטענה שהחוק נחקק בשנת 61' אינה קשורה: "האנשים והיכולות של המצילים לא השתנו מאז", אמר.

לדבריו, השימוש באופנוע ים כלל אינו רלוונטי: "אופנוע ים נותן לנו אפשרות להגיע למקומות רחוקים יותר, זה בכלל לא קשור למספר המצילים. צריך שני מצילים רק לדחוף אותו למים, ואז לשוט, למצוא את הטובע, להנשים אותו, ובזמן הזה אין מציל בחוף".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by