בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חוקרים אמריקנים דיווחו על העינויים כבר בנובמבר 
 
 עצירים עיראקים משתחררים מאבו גאריב (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הפיקוד האמריקני בעיראק אמר שידע על ההתעללויות רק בחודש פברואר. הבוקר פורסמו מסמכים המעידים שהצבא עודכן כבר בנובמבר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כדור השלג של פרשת העינויים באבו גאריב ממשיך להתגלגל: אתמול פורסם כי המפקד האמריקני בעיראק אישר את העינויים. הבוקר (שני) מפרסם הניו יורק טיימס מידע לפיו חוקרים אמריקנים התריעו על העינויים כבר בחודש נובמבר.

הצבא האמריקני טען כי שמע על העינויים רק בחודש פברואר, ומיד החל בחקירה. אבל מי שהורה על החקירה היה מפקד הכוחות האמריקניים בעיראק, הגנרל סנצ'ז, שחשוד כעת כמעורב בפרשה. חוקרים של יחידת מודיעין אמריקנית אומרים כעת, כי הם התריעו על הפרשה כבר בנובמבר.

החוקרים היו מוצבים בכלא אבו גאריב, והזדעזעו מהתנאים בו. הם שלחו תזכיר ארוך, שפירט שורה של מעשי עינויים, לקצינים בכירים. בין השאר נשלח המסמך לגנרל קרפינסקי, מפקדת הכלא, שתחילה הכחישה כי היו עינויים בכלא ואחר כך אמרה שהם בוצעו בהנחיית המודיעין הצבאי.

בין השאר, תיאר התזכיר את הכאתם של חמישה גנרלים עיראקים, שהיו חושדים בארגון מרד בכלא. אחד החוקרים התלונן על הכאת הגנרלים, שהיו מקור מידע מועיל, בפני סמל שהיה במקום; הסמל השיב ש"זה מגיע להם".

כעת מתעורר חשד של טיוח בשורות הצבא. הצלב האדום דיווח על העינויים בנובמבר, ומקורות צבאיים אמרו באפריל שהם לא שמעו על כך. כעת מסתבר שחוקרים של הצבא עצמו דיווחו אף הם על העינויים, גם הם בחודש נובמבר.

בקרוב צפוי מינוי של קצין חוקר בכיר יותר: הקציר החוקר הנוכחי זוטר מגנרל סנצ'ז.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by