בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"צ: אין לאסור מכירת חזיר בשכונה חילונית 
 
 פסק הדין ניתן פה אחד (אתר הרשות השופטת)   
 
חדשות נענע

קבע כי אין לאסור על מכירת בשר חזיר בשכונות בהן קיים רוב המעוניין לצרוך את הבשר. הורה לעיריות כרמיאל, טבריה ובית שמש לגבש חוקי עזר חדשים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"ץ הורה היום (שני) כי אין לאסור על מכירת בשר חזיר בשכונות שבהן קיים רוב מוחלט המבקש לצרוך את הבשר או שאינו מתנגד לכך. הרכב של תשעה שופטים קבע כי בשכונה בה מרבית התושבים מתנגדים למכירת חזיר - המכירה תיאסר.

בית המשפט השעה את חוקי העזר העירוניים של הרשויות המקומיות כרמיאל, טבריה ובית שמש, שאסרו על מכירת חזיר, והורה לעיריות לגבש חוקי עזר חדשים. עד לגיבוש החוקים החדשים מותרת מכירת בשר חזיר בכל השכונות שבערים אלה. העיריות יציגו את חוקי העזר החדשים בפני העותרים חודש לפני פירסומם - כדי שיוכלו לעתור פעם נוספת, אם אלו לא עומדים בדרישות בית המשפט.

על פי החלטת בית המשפט, יש לחלק את הערים לפי שכונות, ובשכונות בהן יש מיעוט זניח של ציבור שרגשותיו יפגעו עקב מכירת חזיר אין לאסור את המכירה. עוד קבעו השופטים שבשכונות מעורבות יהיה ניתן לאסור את מכירת החזיר רק אם יש "מקום קרוב ונגיש בו יכולים תושבי השכונה לצרוך בשר חזיר". פסק הדין ניתן פה אחד.

העתירות הוגשו על ידי חברי כנסת מהליכוד ומשינוי וכן על ידי תושבים ברשויות המקומיות. העותרים ביקשו לבטל את חוקי העזר, האוסרים על מכירת בשר חזיר בכרמיאל, טבריה ובית-שמש. העתירות בעניין חוקי העזר האוסרים על מכירת בשר חזיר ברשויות מקומיות נידונו בבג"ץ במשך יותר משנתיים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by