בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לוי התפטר 
 
 
חדשות נענע 

אי אפשר להיות בממשלה, ולהסביר דברים שאתה מתנגד להם - אמר שר החוץ המתפטר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במסיבת עיתונאים מאולתרת שכינס שר החוץ במשכן הכנסת, הודיע שר החוץ דוד לוי על התפטרותו מהממשלה. לוי אמר כי הניח הבוקר מכתב התפטרות על שולחנו של ראש הממשלה אהוד ברק.
 
לוי פתח את דבריו באומרו כי עבד עם ראש הממשלה בשיתוף פעולה מלא, וכי "נוצרה גם חברות אמיתית" ביניהם, אך כיוון שבפסגת קמפ-דיוויד "נדונו דברים המנוגדים בתכלית, לבסיס עליו הקמנו את השותפות, דברים הנוגעים בנפש האומה" הוא "מאוד חרד לעתיד".

שר החוץ המתפטר מתח ביקורת מרומזת לעברו של אהוד ברק, כשאמר שסוגיות תהליך השלום, טופלו "בערוצים שונים ומשונים". ריבוי הערוצים, אמר לוי, הביא אותנו ל"מצב החמור" בו אנו מצויים, ובו מחלקים את ירושלים. "לראשונה, בעניין ירושלים", אמר לוי, "היינו מוכנים ללכת לחלוקה ממש של ירושלים - ואין לקבל שמדובר רק בשכונות הערביות. מדובר בלב לבה של העיר העתיקה". "אני יכול לומר שעצם הידיעה, שיתנו לנו גישה לכותל", הוסיף לוי, "מחזירה אותנו לאחור, לימים בהם לא קמה עדיין מדינת היהודים". לוי אמר גם כי אין דרך חזרה מההתחייבויות שניתנו בקמפ-דיוויד.

"בתנאים שכאלה ברור שאינני יכול להסכים ולהיות שר, בממשלה שאלה הן ההתפתחויות. אי אפשר להיות בממשלה, ולהסביר דברים שאתה מתנגד להם. אי אפשר להיות גם שר ולדבר עם גורמים בינלאומיים בניגוד לעמדתו של ראש הממשלה. דבר זה מנוגד להשקפתי ולאחריות הממלכתית כפי שלמדתי אותה".
לוי אמר כי היה שמח לו עמדה למנהיגים התבונה והאחריות להקים ממשלת אחדות לאומית: "הצעד החיוני
לנו כחברה לעת הזו יש להקים ממשלת אחדות לאומית".

לוי דחה מכל וכל את האפשרות לפיה הובטח לו שריון בליכוד תמורת התפטרותו: "אין הבטחה ולא היתה הבטחה" הנוגעת לעתידו הפוליטי.

דוד לוי ואחיו מקסים יצטרפו היום להצביע עם האופוזיציה בהצעת החוק לפיזור הכנסת.

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי ברק מצר על התפטרותו של לוי, אם כי אינו מופתע ממנה. בנושא הצעת החוק אמר ברק, כי החוק שעתיד לעבור היום בכנסת הוא רק קריאה טרומית. "זה סרט שהיינו בו כבר. אני עוד לא רואה את הכנסת מפזרת את עצמה", אמר לעיתונאים. ברק הוסיף כי אמנם הוא עומד בראש ממשלת מיעוט, אך ברצונו להזכיר שממשלת המיעוט של רבין, היתה, לדבריו, הטובה ביותר לישראל בדור האחרון.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by