בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ח"כ ישי הגיש הצעת חוק שתאסור מכירת חזיר  
 
 ``כתב אישום חמור שהמדינה‎ הגישה נגד עצמה``. אלי ישי (לע``מ)   
 
חדשות נענע

תגובות חריפות להחלטת בג"ץ שמתירה מכירת בשר חזיר בשכונות עם רוב חילוני. יו"ר ש"ס, אלי ישי: "זהו מסמר מרכזי בארון המתים של הזהות היהודית"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המערכת הפוליטית מיהרה להגיב על החלטת בג"ץ הבוקר (שני) כי אין לאסור על מכירת בשר חזיר בשכונות שבהן קיים רוב המבקש לצרוך את הבשר. אלי ישי, יושב ראש ש"ס, אמר כי בג"צ "קבע מסמר מרכזי בארון המתים של הזהות היהודית במדינה". ישי מיהר להגיש הצעת חוק למניעת מכירת בשר חזיר בתחומי ישראל.

לדבריו של ישי, "מכירת חזיר באישור המדינה הוא כתב אישום חמור שהמדינה‎ הגישה נגד עצמה, שאפילו גדולי הקטיגורים של העם היהודי לא הגישו‎ מאז ומעולם". חבר הכנסת מאיר פורוש, מסיעת "יהדות התורה", שכינה בעבר את השופט חשין "חזיר", אמר: "בוז לשופטים שמעודדים מכירת חזיר".

חבר הכנסת גילה פינקלשטיין מסיעת המפד"ל אמרה בתגובה: "החלטת בג"ץ היא חורבן הבית. בית המשפט העליון דורס ברגל גסה כל סממן יהודי העומד במרכזו. זהו המשך למסכת החלטות אנטי דתיות שלא ניתן לעבור עליהן לסדר היום".

חברי הכנסת מהמפלגות החילוניות בירכו על החלטת בג"ץ. חבר הכנסת ברונפמן מסיעת מרצ-יחד אמר כי ההחלטה היא "צעד חשוב בדרך להפרדת הדת מהמדינה". חבר הכנסת אופיר פינס מסיעת העבודה אמר: "סוף סוף יש בארץ סממנים למדינה דמוקרטית. בג"ץ התחשב במיעוט הדתי ולא שלל את זכותו של הרוב החילוני".

רוני בריזון מסיעת שינוי אמר כי החלטת בג"צ "קבעה לראשונה כי תושבי שכונה רשאים לקבוע את אופיה". לטענתו, "לדבר יהיו השלכות מרחיקות לכת לגבי הניסיונות החוזרים ונשנים של חרדים להתנהל ולהשתלט על שכונות חילוניות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by