בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הלאה העירום! יחי המותגים! 
 
 שיער גוף הוא לא קול (פורטל הנודיסטים הישראלי)   
 
אורן הוברמן

אורן הוברמן נכנס היישר אל גוב האריות והלביאות כדי ללמוד על האופציה הנודיסטית של הקיץ. בדרך הוא שמע גם דבר או שניים על מכוני לייזר וחילופי זוגות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"יחסי מין אתה מתכוון?", נועה חוזרת על שאלתי, בשינוי נוסח קל, ומותירה אותי מאדים בפינה, "לא. זה הדבר האחרון שתמצא פה" המשיכה מהר ובפסקנות. "אגב, תראה איזה שמש יפה, אולי תוריד משהו, חמוד?". נועה יכלה להיות אמא שלי. כעשר דקות לאחר תום שיחתנו, היא הלכה להתיישב לה על המזרון שחיכה לה על החול המתלהט, והורידה מעליה את הגופייה המיושנת שלגופה.

היא סימנה לי להצטרף ולהכיר את בעלה, שכבר מזמן הסיר את הביגוד. התגובה האינסטינקטיבית במפגש כזה, לפחות אצלי, הייתה להביט בעיני המדבר ולא להסיט ולו לרגע את המבט. בשלב מסוים, כשתמו המילים, שלפתי את הסלולרי מהכיס ועשיתי עצמי מובהל לשיחה דחופה. "אני עוד אחזור", שיקרתי בעודי צועד אחורנית, לוקח את עצמי חזרה למרכז תל אביב החמים והממותג, פחות מעשרים דקות נסיעה משם.

נועה היא נודיסטית, "בין היתר!", להגדרתה, וסימן הקריאה במקור. היא עצמה מעידה כי היא מעדיפה דווקא את המושגים "נטורליסטית" או "מחוברת לאדמה". "נודיסטית נשמע כמו סתם אחת שמתפשטת", היא אומרת לי בחיוך, "אצלי זה מלווה באידיאולוגיה מוצקה". במקצועה היא פקידה בכירה במשרד רואי חשבון, תושבת רמת-השרון, כבת 45, נשואה פלוס שלוש.
 

שיער נותן לגוף מראה מלוכלך

מרבית השוכבים על החוף עברו זה מכבר את גיל 40
 מרבית השוכבים על החוף עברו זה מכבר את גיל 40   
אנחנו נמצאים על חוף שאינו מוגדר כחוף לרחצה, אי שם במרכז הארץ. סביבנו עוד עשרים איש לערך, תופסים צבע תחת השמש הבלתי נסבלת כמעט. החוף נדמה להיות כמו כל חוף-ים ממוצע ביום קייצי. שני הבדלים בלבד מדגישים את השוני: החוף מרווח מאוד, וכמעט כולם בו בעירום מלא. אני, על אף הגופייה הקצרצרה שעלי ובגד הים הדהוי, נראיתי זר כפעיל ימין בערב הוקרה של הרשות. עם כל הכבוד לחיבור לאדמה, חשיפת איברים פומבית מעולם לא הייתה הקיק שלי.

לאחר שכמה מהחברים הביעו עניין, מנומס עד עצבני, במה אני עושה על החוף שלהם, הסברתי בהתנצלות כמעט כי מדובר "במשימה עיתונאית", מה שהרגיע ברגע את ההדורים. "אה, היו השבוע במסיבת בריכה שלנו מעיתון אחר. כל פעם בקיץ נזכרים להתעניין בנו", זרק לי בעלה של נועה, והפנה אותי לדבר עם זוג צעירים נאה למדי שישב כמה מטרים לידנו.

המחזה, בגדול, רחוק מלהיות תאווה לעיניים. מרבית השוכבים על החוף עברו זה מכבר את גיל 40, מלאים בכל מיני מקומות, מקומטים ומוכתמים מהזמן והשמש גם יחד. במחלקת הפעוטות היו שניים בלבד: סטודנט רזה וממושקף, וסטודנטית כוסית למדי מהמכללה "ממש ליד". כולם, גם המבוגרים יותר, נטולי שיער גוף כמעט לחלוטין. "זה לא ששיער זה דבר מכוער, כמו שהוא נותן לגוף מראה מלוכלך", מסביר לי צעיר הנודיסטים, "לכן רוב האנשים פה מגלחים או מסירים בלייזר, היום זה בכלל לא עניין". איך זה מסתדר עם החיבור לטבע? "זה מסתדר מצוין", חברתו עונה בחוסר סבלנות וסוגרת את הגולל על השיחה המתפתחת. שניהם מושכים מטה את הכובע, פריט הביגוד היחיד שעל גופם, וממשיכים את הסגידה לשמש.
 

נוסעים גם לחופשות סקי בעירום

 
מספר דקות נוספות על החוף הבהירו פרטים מעניינים: כמעט כולם מגיעים בזוגות. בשיחה מעמיקה יותר עם חלק, מסתבר שכמעט כולם נשואים ומכירים זה את זה. "אנחנו נפגשים באירועים חברתיים משלנו", מסבירה לי אחת, "נוסעים לסקי בעירום בחו"ל, חופשות מאורגנות בצפון. יש גם מפגשים קבועים בחוף קליה, לא רחוק מים המלח ולפעמים שוכרים בריכות פרטיות". פעילות מינית במקום, כמו שהבנתם, היא לחלוטין מחוץ לתחום. "יש הרבה רווקים ורווקות שמתעניינים אם יש פה אקשן. אני תמיד מבהירה להם – פה זה לא המקום לחפש סקס. אנחנו לא רואים בגוף האנושי משהו סקסי, את הסקס שיעשו בבית שלהם".

ואיך מונעים ממציצנים וסוטים למיניהם להגיע? "לחופים הפתוחים כל אחד יכול להגיע", מסבירה דליה, סייעת רופא שיניים מהצפון, "למפגשים שלנו בבריכות ובמסיבות מיוחדות – צריך הזמנה מראש, ואת זה מקבלים רק אנשים שאנחנו מכירים". אחת הדרכים, היא מסבירה, למנוע ממציצים להגיע למסיבות כאלו היא שיחות מקדימות. "מי שפונה אלינו, בדרך כלל דרך האינטרנט, אנחנו קודם כל מבררים איתו על מה הוא מחפש. אם הוא בעניין של חילופי זוגות או סקס אנחנו אומרים לו שאין טעם. אנחנו בדרך כלל מזמינים אותם עם בנות או בני הזוג, ומודיעים שהעירום הוא מהפעם הראשונה. זה בדרך כלל מסנן את רוב רובם של הסוטים".
 
 

ויש כאלה שמתפשטים רק באירועים מיוחדים

בארץ, מעריכה דליה, יש כמה מאות נודיסטים המגיעים באופן קבוע לאירועים ולמסיבות ייעודיות. בנוסף, היא מעידה, "יש כמה אלפים שמתפשטים רק באירועים מיוחדים, בניצנים, בבומבמלות למיניהם, בקורסים מיוחדים של טנטרה ויוגה. הם לא ממש נודיסטים, הם סתם רוצים ליהנות מהחוויה באופן חד פעמי, וגם זה בסדר".

החוויה כולה, למרבה ההפתעה, מעלה בי יותר מכל רצון לחזור למותגיות המקושקשת של תל אביב. בגדים, לפעמים, עדיף שיסתירו. כפי שלא תספרו לדייט שלכם בפגישה הראשונה שאתם מעשנים אובססיביים או שעברתם בטסט מספר שלושים, לעיתים גם עדיף לשמור גם את המפרט הגופני לעצמכם.

יש פחד לפגוש פה אנשים מוכרים, מהעבודה למשל? אני שואל רגע לפני שנמאס לי סופית מהנוף הלא-רגיל. "לא, יש לי מה להסתיר?" היא עונה בשאלה.


הכתבה התפרסמה בשישבת, מגזין הפנאי והאקטואליה לסוף השבוע של חברת נטוויז'ן
להזמנה...
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by