בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"שרון לא יפטר את לנדאו ורצון" 
 
 הצעת אי האמון הוגשה בשל הבוז שמפגין שרון כלפי תוצאות משאל הליכוד (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך אמר גורם בכיר בליכוד, לאחר התייעצויות בלשכת ראש הממשלה בכנסת. זאת למרות שלנדאו נעדר מהצבעת אי האמון בממשלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורם בכיר בליכוד אמר הערב (שני) כי ראש הממשלה, אריאל שרון, החליט לא לפטר את השר לנדאו ואת סגן השר מיכאל רצון. "אני שמח שהדברים הסתיימו כפי שהסתיימו", אמר בתגובה ח"כ גדעון סער, יו"ר הקואליציה, "בהצבעות אמון צריך לתמוך הבממשלה, אבל יחד עם זאת פיטורי לנדאו ורצון לא היו משרתים כל מטרה. ההחלטה שהתקבלה היא נכונה, ואני מקווה שמעתה כולם ינהגו באחריות. במצב המורכב הזה חייבים להפעיל שיקול דעת ולשמור על לשמות הקואליציה".

ההחלטה התקבלה למרות שבהצעת אי האמון שהגישה סיעת האיחוד הלאומי נעדרו 11 חברי הכנסת "המורדים" מהליכוד. השר עוזי לנדאו כינס את חבריו המתנגדים לתוכנית ההתנתקות, ובתום הדיון החליטו להיעדר. לנדאו ורצון נעדרו למרות שגורמים המקורבים לשרון אמרו כי קיים "סיכוי יותר מסביר" ששרון יפטר אותם אם הם יעדרו. מקורבי לנדאו אמרו בתגובה שאם שרון יחליט לפטר אותו, עליו לקחת בחשבון כי קבוצה גדולה מחברי סיעתו יפעלו כאופוזיציה, על כל המשתמע מכך.
 

הכנסת דחתה את שלוש הצעות אי האמון

הכנסת דחתה הערב את שלוש הצעות האי-אמון בממשלה. הצעת חוק נוספת, שהפכה להצבעת אמון, עברה במליאה.

הצעת אי האמון של האיחוד הלאומי בעניין תוכנית ההתנתקות נדחתה ברוב של 37 מתנגדים מול 22 תומכים. 31 ח"כים נמנעו. יו"ר סיעת המפד"ל, ח"כ ניסן סלומיאנסקי, הצביע בעד אי האמון, והסיעות הערביות נמנעו. הצעת סיעת ש"ס וסיעת יהדות התורה נדחתה ברוב של 53 מתנגדים מול 35 תומכים. שמונה נמנעו. הצעת מרצ-יחד והסיעות הערביות נדחתה ברוב של 53 מתנגדים מול 29 תומכים. 18 נמנעו.

חבר הכנסת ניסן סולמיאנסקי (מפד"ל) הסביר את החלטתו לתמוך בהצבעת אי האמון בממשלה: "מאחר וכולנו בסיעה מתנגדים לתוכנית, ובכוונתנו לטרפד אותה, ההצבעה שלי היום היא הדרך הנכונה להבהיר לראש הממשלה שלא יטעה ויבין כי זו המטרה שלנו". השר זבולון אורלב אמר בתגובה: "לא איבדנו חייל. הצבעתו של ניסן היתה חד פעמית. הוא נשאר בקואליציה".

הצעת החוק של חיים אורון (מר"צ), לפיה כל אדם המשרת בצה"ל או שירות אחר ששר הביטחון החליט עליו, יקבל אזרחות כעבור שנה וחצי באופן אוטומטי, אושרה בקריאה ראשונה בכנסת. חברי יהדות התורה ביקשו להתייחס להצבעה כהצבעת אי-אמון. שרון הסכים, וצלח את ההצבעה ברוב של 61 תומכים מול 23 מתנגדים. שני חברי כנסת נמנעו.

הצעת אי האמון של סיעת האיחוד הלאומי הוגשה בשל "גירוש יהודים וסיכון ביטחון המדינה כתוצאה מקבלת תוכנית הנסיגה מחבל עזה". סיעות ש"ס ויהדות התורה הגישו הצעת אי-אמון בממשלה בשל מדיניות הממשלה בנושאים החברתיים ופגיעה בגימלאים. הצעת אי האמון של סיעת יחד והסיעות הערביות הוגשה בשל תוכנית האוצר לקצץ 8-10 מיליון שקלים מתקציב הבריאות ובשל הפערים החברתיים.
 

הבוז של שרון

בדיון בהצעת אי האמון של האיחוד הלאומי, אמר בני אלון, השר שפוטר בשל התנגדותו לתוכנית ההתנתקות של שרון, כי הצעת אי האמון הוגשה בשל ה"בוז המוחלט" וה"דורסנות", כדבריו, שמפגין ראש הממשלה כלפי תוצאות משאל חברי הליכוד.

בסיעת המפד"ל הוחלט כי חברי הכנסת איתם ולוי יוכלו להצביע כרצונם בנושאים המדיניים, ולהצביע נגד הממשלה בהצבעת אי האמון של סיעת האיחוד הלאומי. ח"כ שאול יהלום אמר: "נהיה בקואליציה עם שלוחה באופוזיציה".

סיעת העבודה נמנעה בשלוש הצבעות אי האמון בממשלה. ח"כ יולי תמיר אמרה כי היא לא תצביע עם סיעתה, וח"כ איתן כבל הודיע שהוא לא ישתתף בהצבעות. גם סיעת יחד נמנעה בהצבעת אי האמון שהגישה סיעת האיחוד הלאומי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by