בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חוסל מפקד גדודי חללי אל אקצה בשכם  
 
 במכונית שהו שניים נוספים (רויטרס)   
 
חדשות נענע, כתב נענע בשטחים

מסוקים של חיל האוויר ירו טילים על המכונית בה נסע. במכונית נמצאו עוד שני פלסטינים, אחד מהם נהרג, והשני מת מוות קליני. שישה פלסטינים נוספים נפגעו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל התנקשה הערב (שני) בחייו של מפקד גדודי חללי אל-אקצה בשכם, חליל מרשוד. מסוקים של חיל האוייר ירו טילים לעבר המכונית בה נסע מרשוד, במחנה הפליטים בלאטה. במכונית שהו שני פלסטינים נוספים. אחד מהם, מוחמד עאסי, פעיל בזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, מת מוות קליני. השני, פעיל פתח נוסף, עווד אבו זייד, נהרג מהפיצוץ. כמו כן, מהפיצוץ נפצעו שבעה פלסטינים שהיו במקום.

לדברי מקורות פלשתיניים, שני טילים נורו לעבר מונית בחלק הפונים של מחנה הפליטים בלאטה קצת אחרי השעה 22:00. על פי המקורות, הטילים נורו על ידי מזל"ט, ופגעו במונית פגיעות ישירות.

על פי גורמים במערכת הביטחון, מרשוד היה מעורב באופן פעיל בפיגועים, והוא ניסה להוציא לפועל יותר מ-20 פיגועים בתקופה האחרונה. בין השאר, שיגר מרשוד מחבלים מתאבדים. אחת מהם, אם לשבעה ילדים ממחנה הפליטים בלאטה, נתפסה. כמו כן, הוא תכנן פיגועי ירי והנחת מטענים. מרשוד נחשב ליורשם של שני ראשי הזרוע הצבאית, נאדר אבו ליל והאשם אבו חמדאן, שגם בהם התנקש צה"ל בירי טילים לעבר מכוניתם לפני מספר שבועות בעיר.

מדובר צה"ל נמסר כי חיל האוויר תקף היום רכב בו נע פעיל תנזים בכיר, האחראי לתכנון פיגועים נגד אזרחים ישראלים וחיילי צה"ל. כמו כן, נמסר כי הפעולה בוצעה לאחר שכל המאמצים להביא למעצרו ולסיכול פעילות הטרור בה היה מעורב עלו בתוהו.

"בהתנקשות הזו חיסלה ישראל כל אפשרות לרגיעה. כל הסכם להפסקת אש לא יחייב מעתה את הארגון, שרואה את כל הדרכים פתוחות, לנקום את חיסול בכיריו", אמר בכיר בגדודי חללי אל-אקצה בשכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by