בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרשת התינוק המאומץ: האם הביולוגית נוצריה 

פרשת התינוק המאומץ: האם הביולוגית נוצריה

 
 
חדשות נענע

האב ההביולוגי יהודי. על פי החוק אין למסור תינוק בן דת מסוימת להורים מאמצים בני דת אחרת. עם זאת, האם ביקשה במפורש משפחה מאמצת יהודית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אמו הביולוגית של "תינוק המריבה" היא נוצריה שעלתה לארץ מרומניה, ואילו אביו הביולוגי של התינוק הוא יהודי. כך נחשף אתמול (שני) בתכנית "משעל חם". האם עלתה לארץ מכח חוק השבות משום שסבתה היתה יהודייה. כאשר האם חתמה על על המסמכים המורים על מסירת הילד לאימוץ, היא ביקשה במפורש שהילד ימסר למשפחה יהודית. על פי החוק, אין למסור תינוק מדת מסוימת לאימוץ להורים בני דת אחרת.

ממשרד הרווחה נמסר: "זה נכון שבסעיף 5 לחוק האימוץ נאמר שהמאומץ יימסר לבן דתו בלבד. עם זאת בחוק הכשרות והאפוטרופסות נאמר 'לא תומר דתו של קטין אלא אם שני הוריו נתנו מראש הסכמתם בכתב או שבית המשפט לפי בקשת אחד ההורים או לפי בקשת אפוטרופסו של הקטין אישר מראש את המרת הדת ובתנאי שבית המשפט שוכנע שההמרה דרושה לשם אימוצו של הקטין'". לדברי המשרד, האם הביולוגית ביקשה שמשרד הרווחה ימסור את הילד למשפחה יהודית ויגייר אותו. ""הכל קשקוש ועבודה עיתונאית איומה של המערכת של נסים משעל שבחרה לפרסם את הדברים ללא בדיקת החומר".

בתוך כך, אתמול בבית המשפט נחשף מידע רפואי חסוי על המשפחה המאמצת. "ההערכה שלנו היא שבעקבות חשיפת המידע הזה, ההורים המאמצים יירדו מהערעור", אמר אתמול עורך דינם של ההורים הביולוגים.

המשפחה המאמצת אמרה בתגובה כי היא תמשיך להילחם בכדי להשאיר את התינוק אצלה. עורכי הדין של ההורים המאמצים אף הודיעו כי הם מתכוונים לגלות בימים הקרובים מהו המידע חסוי המדובר. עורך דינם של ההורים המאמצים, שמואל מורן, אמר: "זה מגוחך שלא יותר להם לאמץ". עורכת הדין אהובה יששכר, שהציגה אתמול את המידע החסוי, מונתה כאפוטרופוס לתינוק מטעם בית המשפט.

לדברי השופטים, המידע החסוי יכול להשפיע על החלטת בית המשפט. עם זאת, המידע היה בידי השרות למען הילד, כאשר הוא מסר את התינוק להורים המאמצים.

שלשום נערך בבית המשפט המחוזי דיון בבקשת ההורים הביולוגים, לבטל את צו העיכוב שהוציא בית המשפט ולהעביר את הילד לרשותם. הבקשה נדחתה על ידי בית המשפט, שבחר להשאיר לפחות עד תחילת השבוע הבא את הילד אצל הוריו המאמצים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by