בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון יפעל לצירוף העבודה לממשלה 
 
 
חדשות נענע

כך אומרים גורמים בירושלים. זאת בעקבות אי יציבות הקואליציה שבאה לידי ביטוי אתמול בהצעות אי האמון בממשלה. פרס: אנו תומכים בשלום, לא בממשלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אריאל שרון, צפוי לפתוח בקרוב במגעים להקמת ממשלת אחדות לאומית. כך מעריכים היום (שלישי) גורמים במערכת הפוליטית. שרון עומד כעת בראש קואליציית מיעוט לאחר פיטורי שרי האיחוד הלאומי. לכך מתווספת העדרותם של השר עוזי לנדאו וסגן השר מיכאל רצון מהצבעת אי האמון בממשלה אתמול שרק חיזקה את הצורך בחיזוק הקואליציה. הממשלה צלחה את הצבעות אי האמון משום שמפלגת העבודה העניקה לה רשת בטחון.

הגורמים אמרו בעקבות ההתפתחויות אתמול כי "עוד יום אחד כזה בכנסת והמהלך לאחדות ייכנס להילוך גבוה". העבודה לא הצביעה נגד הממשלה גם בשתי הצעות אי האמון הנוספות של מרצ וש"ס שהובאו אתמול להצבעה. בליכוד מעריכים כי 15 חברי כנסת מהעבודה יסכימו להצטרף לממשלה, ובמקרה זה המפלגה תקבל חמישה תיקים.

יו"ר העבודה שמעון פרס אמר היום בקול ישראל כי העבודה אינה נמצאת "בכיסו של אף אחד" וכי הסיעה מחוייבת רק לתהליך השלום. פרס הוסיף כי רשת הבטחון שסיפקה העבודה לממשלה לא ניתנה בציפייה לתמורה, וכי הוא תומך בממשלה הנוכחית כשהיא פועלת למען השלום, כפי שתמך בשעתו בהסכם השלום של ראש הממשלה בגין עם מצרים.

בתוך כך נודע היום כי פרס חידש לאחרונה את המגעים המדיניים עם ראש הממשלה הפלסטיני אבו עלא, לאחר שנתיים של הפסקה. פרס אישר את הדברים אך אמר כי המגעים התקיימו בלי ידיעתו של ראש הממשלה.

סגן השר רצון אמר היום כי הוא מודע לבעייתיות שבסירובו לתמוך בממשלה בהצעות אי האמון אך כי הוא מתכוון להישאר בממשלה כל עוד היא לא מביאה לפינויין של התנחלויות. יו"ר הקואליציה התייחס גם הוא להעדרותם של רצון ולנדאו מהמליאה אתמול ואמר כי הוא רואה בעייתיות רבה באי תמיכת חברי הליכוד בממשלה בה הם חברים. סער הוסיף, עם זאת, כי הוא ביקש מראש הממשלה שלא לפטר את השניים. כמו כן אמר סער כי יש לפעול לשמירת המבנה הנוכחי של הממשלה אולם אם יהיה בכל זאת צורך בהרחבת הממשלה, הוא מאמין שלליכוד יש שותפות טבעיות יותר מהעבודה.

לבד מלנדאו ורצון, 10 חברים מהליכוד נעדרו מהצבעת אי האמון בממשלה אתמול, יו"ר הכנסת ראובן ריבלין נמנע. חברי הכנסת כחלון, נס ובן-לולו המזוהים כמתנגדים לתכנית ההתנתקות תמכו בממשלה. חבר הכנסת ניסן סלומיאנסקי מהמפד"ל הצביע נגדה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by