בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מופז יבחן תכנית להרחבת גוש עציון  
 
 שר הבטחון בוחן את תוואי גדר ההפרדה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בתכנון: 3,500 יחידות דיור חדשות וסיפוח 10,000 דונם לגוש. זאת למרות הסיכום של רה"מ עם האמריקנים שפינוי עזה לא יביא לחיזוק התנחלויות הגדה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר הבטחון שאול מופז הורה אתמול (שני) לראשי גוש עציון להעביר לו תוך שלושה חודשים תכנית פיתוח להרחבת ההתיישבות בגוש. אתר nrg מדווח כי מדובר בבנייה של כ-5,300 יחידות דיור ברחבי גוש עציון והחייאת פרוייקט "עיר גנים", במסגרתו יסופחו 10,000 דונמים למועצה אזורית גוש עציון ועליהם ייבנו 7,500 יחידות דיור נוספות.

מופז אמר לראשי מועצת יש"ע שניתן לצפות בקרוב לתנופת בנייה של חיזוק גושי ההתנחלויות הגדולים, שתאזן את פינוי 1,300 המשפחות העומדות בפני פינוי מרצועת עזה וצפון השמרון. זאת למרות ההבנות בין ראש הממשלה אריאל שרון לנשיא ארצות הברית ג'ורג' בוש, בהן ההבטחה שפינוי עזה לא ילווה בחיזוק התנחלויות בגדה. גורם במועצת יש"ע אמר אתמול כי "למרות ההבנות של ראש הממשלה עם האמריקנים שמתיישבי רצועת עזה לא ישוכנו מעבר לקו הירוק, הבנייה בגושי היישובים תביא להגדלה משמעותית של מספר המתיישבים ביש"ע".

שר הבטחון אמר בתגובה כי הוא לא נתן אישור גורף לבנייה החדשה אלא ביקש שהתכניות יוגשו אליו "וכל תכנית תבדק באופן פרטני". מלשכת ראש הממשלה נמסר כי הבנייה החדשה בגוש עציון מקובלת על שרון וכי הכוונה היא לחזק את כל ההתנחלויות הנמצאות בצד הישראלי של גדר ההפרדה.

בתוך כך, פורסם אתמול כי מופז ושר האוצר בנימין נתניהו, אישרו בימים האחרונים תקציב חדש למיגון התנחלויות בעלות של 300 מיליון שקל. התקציב יהיה נפרד מתקציב הבטחוון ויובא בקרוב לאישור וועדת הכספים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by