בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מני מזוז סגר את התיק 
 
 אין די ראיות. מני מזוז (לעמ)   
 
חדשות נענע

היועץ המשפטי לממשלה הודיע שלא יגיש כתב אישום נגד רה"מ אריאל שרון בפרשת האי היווני "מחוסר ראיות מספיקות". ישחרר דו"ח המפרט את הראיות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, הודיע אחר הצהריים (שלישי) כי החליט לסגור את תיק החקירה נגד ראש הממשלה, אריאל שרון, בפרשת האי היווני. לדבריו, אין די ראיות להעמיד את שרון ובנו גלעד לדין.

מזוז מתח היום ביקורת על תהליך העבודה של פרקליטת המדינה לשעבר, עדנה ארבל. זאת לאחר שהחליט מזוז לסגור את התיק נגד ראש הממשלה, אריאל שרון, בשל העדר ראיות. כך דווח בגלי צה"ל. "אני מביע חוסר אמון בתהליך שהיה פה", אמר מזוז, והוסיף: "לא מתקבל על הדעת שבאותו התיק יופקו ארבעה דו"חות שונים של המערכת".

מזוז גם תקף את החלטתה של ארבל, להאשים את הקבלן דוד אפל במתן שוחד לשרון, בשעה ששימשה כממלאת מקומו של קודמו בתפקיד, אלייקים רובינשטיין, ימים ספורים לפני מינויו של מזוז. לדבריו, "לא היה נכון להגיש כתב אישום נגד אפל".

"לא ייתכן שמקבלים החלטות בנפרד בתיק שבו הראיות משותפות", אמר מזוז, והוסיף: "עכשיו נצטרך לבחון כיצד לטפל בתיק אפל".
 

"חומר הראיות לוקה בחולשות"

 
מזוז אמר כי "החלטה על העמדה לדין מוטלת על התובע אם מצא כי קיימת אפשרות סבירה להרשעה. לשם כך עליו להעריך בעצמו את הראיות ולהתחקות אחר החלטתו של בית המשפט על הראיות. על יסוד החלטה כוללת זו עליו להגיע למסקנה האם קיימת אפשרות סבירה להרשעה המצדיקה העמדה לדין".

לדבריו, "חומר הראיות לוקה בחולשות בכל אחד מרכיבי העבירה ואינו מתחבר לכדי מבנה כולל העומד על רגליו. הראיות אינן מביאות אותנו לקיום אפשרות סבירה של הרשעה. בכל רכיב של יסודות העבירה קיים ספק סביר ולעיתים אף למעלה מכך".
 

סגירת התיק תשפיע גם על אפל

מזוז צפוי לפרסם דו"ח ובו הוא מפרט את כל הראיות שנסאספו מהלך החקירוה, כולל כאלה שלא נחשפו עד כה. הדו"ח יתפרסם ככל הנראה מחר ויהיה זמין באתר האינטרנט של משרד המשפטים.

גורמים בירושלים אמרו כי ייתכן והפרשה לא תסתיים בהחלטתו של מזוז ובית המשפט העליון יידרש לה. זאת בעיקר משום שפרקליטות המדינה ובראשה פרקליטת המדינה לשעבר עדנה ארבל, המליצה להגיש כתב אישום נגד שרון. מזוז יתבקש להסביר את החלטתו ומדוע לא קיבל את המלצת הפרקליטות.

סגירת התיק נגד שרון צפויה להשפיע גם על הקבלן דוד אפל. גורמים בפרקליטות אמרו השבוע כי סגירת התיק נגד שרון, תישמט גם הקרקע מהאישומים נגד אפל ולא ניתן יהיה להאשימו במתן שוחד.

למרות סגירת תיק האי היווני, ראש הממשלה שרון עומד עדיין בפני התמודדות עם פרשת סיריל קרן הנפרדת. בלשכת שרון אמרו כי למרות תחושת ההקלה "אין להקיש מפרשת האי היווני על פרשת סיריל קרן. אלו שתי פרשות נפרדות לחלוטין וההחלטה שתימסר בפרשת האי היווני לא תהווה אינדיקציה לצפוי בפרשת סיריל קרן".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by