בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש אמ"ן: נלכדו שישה מחבלים שתכננו פיגוע משולב 
 
 הירי פוצץ את המכונית (אילוסטרציה: רויטרס)   
 
חדשות נענע

לדברי האלוף זאבי-פרקש לפני שבועיים נתפסו המחבלים במעבר קרני. סוכל פיגוע של מכונית ממולכדת בצומת נצרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צה"ל לכד לפני כשבועיים שישה מחבלים שהתכוונו לבצע פיגוע משולב בתוך שטח ישראל. כך חשף היום (שלישי) ראש אמ"ן, האלוף זאבי-פרקש, בפני ועדת החוץ והביטחון של הכנסת. זאבי-פרקש לא נקב במקום מדויק, אולם אמר כי המחבלים נעצרו במעבר קרני.

לדבריו של זאבי-פרקש, מקרה זה מוכיח שארגוני הטרור, ובייחוד החמאס, ממשיכים בניסיונותיהם להוציא לפועל פיגועים. "יש להם מוטיווציה גבוהה אבל יכולתם בירידה עקב המאמץ הרב שמושקע על ידי צה"ל", אמר. הוא הוסיף כי מאז תחילת השנה האזרחית סוכלו 72 פיגועים, לעומת 10 שיצאו לפועל. 42 מחבלים נעצרו.

בעניין תוכנית ההתנתקות אמר האלוף זאבי-פרקש, שהיא הפכה לעובדה בשטח בקרב הפלסטינים ויצרה מומנטום להתקדמות. ראש אמ"ן אמר עוד כי ישנה מעורבות גוברת של המצרים תוך לחץ על יו"ר הרשות יאסר ערפאת לבצע רפורמות. לדבריו, מצרים גם פועלת למניעת הברחות בציר פילדלפי.
 

סוכל פיגוע של מכונית ממולכדת בצומת נצרים

חיילי צה"ל הצליחו לסכל הבוקר פיגוע של מכונית ממולכדת בצומת נצרים שברצועת עזה. המכונית התקרבה לצומת מצפון העיר עזה, ונבלמה בסוללת עפר, שהוקמה במקום על מנת למנוע פגיעה בחיילים. החיילים ירו לעבר המכונית מסוג פיאט 127, והמכונית התפוצצה. זמן קצר לפני ההתפוצצות הצליח הנהג לברוח מהמכונית אולם הוא נעצר על ידי חיילי צה"ל.

זהו הניסיון השלישי במהלך החודשיים האחרונים לפוצץ מכוניות ממולכדות ברצועה. יום לאחר יום העצמאות שיגרו הפלסטינים לעבר הנחלות כפר דרום ג'יפ ממולכד, ועליו דגל ישראל.מכונית ממולכדת נשלחה לפני כשלושה שבועות להתפוצץ ליד אוטובוס של עובדי רשות שדות התעופה העובדים במעבר רפיח. כל שלושת הניסיונות סוכלו על ידי צה"ל.

הבוקר נפצעו שני חיילי צה"ל באורח קל מירי טיל נ"ט סמוך לרפיח. הם פונו לבית החולים סורוקה בבאר שבע לקבלת טיפול רפואי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by