בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל היא ספקית הטכנולוגיה הצבאית השנייה בגודלה לסין 
 
 
חדשות נענע

הדו"ח, שיתפרסם מחר, נכתב על ידי ועדה בארה"ב הסוקרת את יחסיה הכלכליים והבטחוניים של ארה"ב עם סין. עוד נכתב, "השת"פ הבטחוני בין המדינות - מדאיג"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דו"ח שתפרסם מחר (רביעי) ועדה ממשלתית בארצות הברית טוען כי ישראל היא ספקית הטכנולוגיה הצבאית השנייה בגודלה לסין, ושיתוף הפעולה הבטחוני בין שתי המדינות מדאיג. הועדה סוקרת את יחסיה הכלכליים והביטחוניים של ארה"ב עם סין.

בדו"ח נכתב כי סין רוכשת טכנולוגיות בטחוניות ממדינות זרות, על מנת להתאים את יכולותיה הצבאיות לעימות אפשרי עם טיוואן, בת בריתה של ארצות הברית. ספקית הטכנולוגיה הצבאית הראשונה בגודלה לסין היא רוסיה. בדו"ח נכתב כי בהשוואה לשנות ה-90' המוקדמות חלה בסין "עלייה מדאיגה בקטלניות ובתחכום" של האמצעים הצבאיים שברשותה.

דיק דמאטו, סגן יושב הראש של הוועדה שהוקמה על ידי הקונגרס, אמר כי למרות שוושינגטון משקיעה זמן ומאמצים על מנת למנוע מישראל למכור טכנולוגיה לסין, "עדיין לא הושגה רמת שיתוף פעולה שתפיג את חששותינו. אנחנו מאוד מודאגים מהיחסים האלה". ארצות הברית מעניקה לישראל סיוע של 3 מליארד דולר בשנה, סיוע הכולל אף טכנולוגיה צבאית מתקדמת.

על פי הדו"ח, הבטיחה ישראל לוושינגטון ב-2003 שהיא תימנע ממכירת פריטים לסין העלולים לסכן את ביטחון ארצות הברית. למרות זאת, הוועדה "הבינה שישראל הציעה לסין מתקני אימון, בהם מתקן אחד ללוחמה בשטח עירוני, לאימון כוחות הביטחון הסינים לקראת האולימפיאדה" שתיערך בסין ב-2008.

עוד נכתב בדו"ח כי בשנה האחרונה "דיווחים הראו שחברות ישראליות דנות במגוון פרויקטים עם סין, בהם גם יצוא מערכות חיישנים ותצפית, גדרות ביטחוניות, גלאי מתכות וחבילות ביטחון לנמלי תעופה". בנוסף לכך, סיפקה ישראל לסין מטוסים ללא טייס ומערכות רדא"ר.

ב-2000 השעתה ישראל עיסקה למכירת ארבעה מטוסי ביון מדגם פאלקון לסין, לאחר שהופעלו לחצים מצד ארצות הברית למנוע את העיסקה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by