בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משרד החוץ מגנה את דבריו של ראש ממשלת טורקיה 
 
 אין לנו בעיה עם הציבור הישראלי. ארדואן (רויטרס)   
 
חדשות נענע

התבטאות חריפה נוספת של רה"מ הטורקי נגד ישראל. לדבריו, פעולות ישראל בשטחים מגבירות האנטישמיות בעולם. משרד החוץ דחה הדברים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משרד החוץ דחה הלילה (רביעי) את דבריו של ראש ממשלת טוריקה, טייפ ארדואן, לפיהם פעולות ישראל בשטחים מגבירות את האנטישמיות בעולם. מהמשרד נמסר כי "הדברים המיוחסים לראש ממשלת טורקיה המצטרפים לשורת התבטאויות שלו בתקופה האחרונה, ולצערנו אינם משקפים את המציאות".

"בעוד הפלסטינים משתמשים באבנים ובנשק קל, ישראל פועלת נגדם במסוקים ובפצצות", אמר ארדואן בנאום לפרלמנט. הוא הוסיף: "אין לנו בעיה עם הציבור הישראלי, אבל לצערי מעשיו הנוכחיים של הממשל הישראלי מגבירים את האנטישמיות בעולם".

במסגרת המתיחות הגוברת בין המדינות, זומן בשבוע שעבר שגריר טורקיה בישראל, פרידון סינירליוגלו, לסדרת התייעצויות בארצו. סינירליוגלו נפגש באנקרה עם ארדואן, עם שר החוץ עבדוללה גול ועם גורמים נוספים במשרד החוץ. בנוסף לשגריר, נקרא להתייעצויות גם הקונסול הכללי במזרח ירושלים, שאחראי מטעם משרד החוץ הטורקי על הקשר עם הפלסטינים.

גורמים מדיניים טורקים הגדירו את ההתייעצויות שערך השגריר "חיוביות", והדגישו כי לא מדובר בצעד של מחאה אלא בצעד שגרתי. הם הדגישו שהשגריר הטורקי לא התייצב במשרד החוץ כדי להעביר מכתב מחאה, כפי שמחייב הפרוטוקול הדיפלומטי במקרים כאלה. בנוסף, לא נמסרה על כך הודעה לכלי התקשורת הטורקיים והדבר פורסם לראשונה בישראל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by