בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ביקורת בארה"ב על בניית הגדר באריאל 
 
 בעייתיות הגדר: קביעת גבולות הפרדה פיסיים מראש (רויטרס)   
 
חדשות נענע

למרות הסכמות בוש-שרון, ממשיכה ישראל לבנות את חומת ההפרדה באיזור אריאל-עמנואל-קדומים. דובר מזכירות החוץ האמריקני ביקר הפרת ההסכמות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דובר מזכירות החוץ האמריקני, ריצ'ארד באוצ'ר, מתח היום (שלישי) ביקורת חריפה על ישראל, זאת בעקבות דיווחים עדכניים על בניית גדר ההפרדה באיזור אריאל. הבנייה באיזור היא בניגוד גמור להסכמות שהושגו עד כה עם ארצות הברית.

"עמדתנו ברורה - הגדר מהווה בעיה", אמר באוצ'ר. לדבריו, הבעייתיות שיוצרת הגדר בשטח היא קביעת גבולות הפרדה פיסיים מראש. יחד עם זאת, הזכיר באוצ'ר, בניית הגדר גוררת הפקעת שטחים פלסטיניים, ומכבידה על חייהם.

על פי ההסכמות שהושגו בין ראש הממשלה, אריאל שרון, ונשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, ישראל תפקח על בניית הגדר ותמנע כל פגיעה בתושבים הפלסטינים שבאיזורם מתבצעת הבנייה. כמו כן סוכם, כי הגדר תהיה גדר זמנית, ולא חומת הפרדה קבועה. סעיף אחרון זה נקבע כדי לא לאפשר לישראל לקבוע גבולות פיסיים חד משמעיים בשטח.

אתמול אישר ראש מינהלת פרויקט קו התפר במשרד הביטחון, נצח משיח, את בניית קטעי גדר ההפרדה באיזור אריאל, עמנואל וקדומים. בראיון לעיתון "הארץ" אמר משיח כי הגדר באיזור תושלם עד מאי 2005, כמתוכנן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by