בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לאחר החלטת היועץ: קריאות להדחת ארבל 
 
 ארבל בטקס השבעתה לשופטת (לעמ)   
 
חדשות נענע

גורמים בליכוד קוראים להדחתה של עדנה ארבל מתפקידה כשופטת עליונה. גורמים בפרקליטות: "החלטת היועץ רצופה סתירות עובדתיות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורמים בקרבת ראש הממשלה ובליכוד קוראים הבוקר (רביעי) להדחתה של עדנה ארבל מתפקידה כשופטת עליננה.

היועץ המשפטי מני מזוז מתח אתמול ביקורת חריפה על תפקודה של עדנה ארבל בפרשת האי היווני, וטען כי ארבל "סימנה כמטרה" את ראש הממשלה, אריאל שרון. גורמים בלשכת ראש הממשלה קראו הבוקר ל"עריכת חשבון נפש" בפרקליטות, אך אמרו כי ראש הממשלה "לא יבוא חשבון" עם איש.

חבר הכנסת גלעד ארדן (ליכוד) קרא להדחתה של ארבל מתפקידה כשופטת עליונה, בטענה שכהונתה בבית המשפט העליון תגרום לשחיקה באמון הציבור בבית המשפט. יצוין כי עד כה, מעולם לא הודח שופט עליון בישראל.

חבר הכנסת מאיר פורוש (יהדות התורה) הגיש תלונה למשטרה כנגד ארבל, בדרישה לחקור אותה בשאלה אם היו לה מניעים פסולים בפרשת האי היווני. פורוש גם קרא לאהרן ברק להשעות את ארבל מבית המשפט העליון.

חבר הכנסת שאול יהלום (מפד"ל) פנה במכתב לשר המשפטים לפיד, בדרישה לכנס את הועדה לבחירת שופטים כדי לדון בהדחתה של ארבל.

התנועה לאיכות השלטון עתרה הבוקר לבג"צ בדרישה שלא לסגור את תיק "האי היווני" כנגד ראש הממשלה, אריאל שרון. לעתירה הצטרפו חברי הכנסת יוסי שריד (מרצ-יחד) ואיתן כבל (עבודה).
 

מזוז לא מנוסה מספיק

 
"החלטת היועץ רצופה סתירות עובדתיות", כך אמרו אתמול גורמים בפרקליטות בעקבות החלטת מזוז. גורמים בפרקליטות כינו את החלטתו של מזוז "טראומה", ואמרו כי ההחלטה "רצופה סתירות עובדתיות, שאינן מתיישבות עם הנתונים שהופיעו בכתב האישום נגד דוד אפל". לדבריהם, הצוות בראשות ארבל, שהמליץ על כתב האישום נגד שרון, מנוסה יותר במשפט פלילי מהצוות של מזוז. כמו כן, טענו הגורמים כי היועץ המשפטי עצמו חסר ניסיון ממשי בניהול תיק פלילי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by