בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גירסת השוטר הירדני לירי בגשר אלנבי: העליבו אותי 
 
 השוטר ירה כדור אחד לתקרה? (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

לדברי גורמים ירדנים המקורבים לחקירה, השוטר ירה כדור באוויר שלא על מנת להרוג. אחד הישראלים ששרדו את האירוע: "הכדור חלף 25 ס"מ מעל לראשינו"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מקורות בעמאן מסרו לעיתון "א-שרק אל-אווסט" שהשוטר הירדני, שירה לעבר משלחת של ארבעה ישראלים ב-20 במאי, זעם בשל הערות מעליבות שהפנו הישראלים לעברו. מקורבים לחקירה טענו כי הישראלים "התעקשו לעבור באולם מיוחד לאח"מים על אף שלא היה להם אישור לכך". לטענתם, השוטר שמע אותם "אומרים אחד לשני שהוא טיפש ושזכותם לשהות בחדר האח"מים כי הם נמצאים בארצם". לדבריהם, גם לאחר שהוא אמר להם כי הם נמצאים בשטח ירדני ובירך אותם, הישראלים "צחקו עליו בלגלוג".

הגורמים הירדנים טוענים כי השוטר נטל נשק, בתגובה לעלבון, וירה כדור אחד בתקרה. "בכך הוא רצה להפנות את תשומת לבם לעובדה שהם נמצאים בירדן ושעליהם לכבד זאת. הוא בפירוש לא רצה להרוג".

הכלכלן אפרים קליימן אינו מקבל את הגרסה הירדנית: "הכדור היחידי שנורה לא כוון לתקרה – הוא חלף 25 ס"מ מעל ראשינו. לא היה לנו כל שיח ושיג עם השוטר, הוא פשוט נכנס לחדר שבו חיכינו והחל לירות. אחרי שהשתלטו עליו, הוא אמר לנו 'ברוכים הבאים לירדן'". גם העיתונאי ישראל הראל דוחה את גרסת השוטר: "הוא בכלל לא היה לידינו. מי שנכנסו לשוחח איתנו היו רק קצינים בכירים, שנהגו בנו בנימוס רב".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by