בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
מדיני-ביטחוני 
חשודים קיימים או דמויות חדשות: איזה מידע צפוי גנור לספק כעד מדינה? 

חשודים קיימים או דמויות חדשות: איזה מידע צפוי גנור לספק כעד מדינה?

 
מדיני-ביטחוני |
 

הפיכתו המסתמנת של נציג המספנה הגרמנית, החשוד המרכזי, לעד, צפויה לעלות לו במידע משמעותי שיידרש לתת. כעת נשאלת השאלה מה הוא יודע, ומה יידרש להעביר. סביר להניח שהוא אכן ימונה לעד, בעיקר לאור העובדה שעורך דינו התפטר, וכי הוא לא טרח להפריך את השמועות • פרשנות של רביב דרוקר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

פרשת הצוללות: בית המשפט האריך אחר הצהריים (שני) בארבעה ימים את מעצרם של מיקי גנור, נציג המספנה הגרמנית, ואבריאל בר יוסף, לשעבר המשנה לראש המל"ל, בארבעה ימים. במקביל פורסם, כי מתנהלים מגעים מתקדמים להפיכתו של גנור לעד מדינה בפרשה, שנחשפה לפני כשמונה חודשים בחדשות 10.


ברור שאם אכן ייחתם הסכם שכזה, יתבקש גנור לספק מידע משמעותי מאוד בתמורה, שכן הוא נחשב החשוד המרכזי, שיכול לשבת שנים בכלא אם יורשע. כעת נשאלת השאלה עד לאיזה רמת מידע יכול האיש להגיע, וכמה הוא יודע.

 

>> פרשת הצוללות - כתבות נוספות:

גבאי: "בריאיון עם צוקר - ראינו כיצד סוחרים בביטחון שלנו"

שמואל צוקר: "תיעדתי הכול - ידעתי שיום יבוא וישאלו שאלות"

יעלון בריאיון: "נתניהו מושחת, לא ייתכן שלא היה מעורב בפרשה"

מצד אחד, ייתכן שהמידע שיש בידיו נוגע לפרטים חדשים ומשמעותיים אודות החשודים המרכזיים בפרשה, בהם למשל אבריאל בר יוסף ומפקד חיל הים, אליעזר "צ'ייני" מרום. מצד שני ייתכן ומדובר במידע אודות חשודים חדשים, בהם גורמים פוליטיים וכאלו שנמצאים במערכת הביטחון.

 

 
איזה מידע יספק? גנור בביהמ"ש, היום
 איזה מידע יספק? גנור בביהמ"ש, היום    צילום: חדשות 10 
 

יש יסוד להאמין שהדיווח קונקרטי, כיוון שהנטייה של חשודים היא להפריך שמועות כאלו שלפיהן הם צפויים להפוך עדי מדינה באם זה לא נכון. עורך דינו, נתי שמחוני, התפטר לפני מספר ימים מהתפקיד, וזה מהווה אינדיקציה טובה נוספת, לאור העובדה שעורכי דין לא ששים לייצג עדי מדינה.


במקומו של שימחוני ייצג את גנור עו"ד אלי זוהר, וזהו פרט מעניין בפני עצמו. עד 2010 ייצג זוהר את גנור בשל עסקיו, ללא קשר לעסקת כלי השיט. גנור זורק את שמרון ללא סיבה הנראית לעין, ולאחר זמן מה גילה עו"ד זוהר ששמרון מונה לתפקיד במקומו.


במקביל אושר לעו"ד דוד שמרון לצאת מהארץ, מה שבסבירות גבוהה מראה כי חלקו בפרשה, על פי החשד, קטן יחסית, ולכן אין חשש משיבוש הליכי חקירה. יש לזכור בהקשר הזה ששמרון הוא עורך דין ולא איש ציבור, ולכן הסיכוי מראש שחלקו בפרשה יהיה גדול, קטן הרבה יותר.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by