בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
השירון של חברי "כהנא חי" 
 
 כהניסטים מתאמנים בהרי הקטסקילז. לקראת מה? (אתר ``כהנא צדק``)   
 
איתמר שאלתיאל

מה אפשר למצוא באתר של תנועת "כהנא חי"? מאמרים בשבחי ברוך גולדשטיין, תיאוריות קונספירציה ואפילו שירון. איתמר שאלתיאל יצא לרחרח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ב-6 ביוני נעצרו מספר פעילי תנועת "כהנא חי", בחשד לתמיכה והזדהות עם ארגון טרור. באחד המחשבים של הפעילים נמצא קובץ מחשב, שעל פי החשדות מסית לרצח ראש הממשלה, אריאל שרון, ושר הביטחון, שאול מופז. המשטרה אמנם סגרה את אתר האינטרנט בעברית של חברי התנועה, kahane.info, אך כמעט מיד לאחר מכן הוקם אתר חדש בכתובת, kahane.org.il, המופעל מחו"ל ולכן המשטרה לא יכולה להורידו. אז מה קורה באתר הזה בעצם?

בקטגוריה "ברוך הגבר", החלק באתר המוקדש לברוך גולדשטיין, שביצע את הטבח במערת המכפלה בפורים 1994, מופיעים מאמרים המצדיקים את מעשיו. כך, למשל, מופיעים באתר הספדים שנאמרו על ידי נעם פדרמן וברוך מרזל בלוויתו של גולדשטיין, הקוראים לגולדשטיין "קדוש". פדרמן אף רמז בהספד כי חובה "לנקום את דמי אחינו הנרצחים". "בעתיד נזכור - ולטובה - את ד"ר ברוך גולדשטיין הי"ד ואת מעשהו, ולא את אלה אשר מתוך שנאה עצמית או רצון להתייפייף גינו את הקדוש", כותב פדרמן.

במאמר אחר באתר, תחת הכותרת "ברוך פודה ומציל", מיכאל בן חורין מציג תאוריית קונספירציה על פיה האינתיפאדה הראשונה "גובתה בידי השלטונות הרשמיים של המדינה כדי לאפשר למדינת ישראל לסגת מיש"ע תוך כדי הפקרת המתנחלים היהודים שביש"ע לגורלם". לטענת המחבר, המתפללים הפלסטינים במערת המכפלה תכננו פיגוע, והטבח שביצע בהם גולדשטיין, מנע ממזימתם לצאת לפועל. הכותב ממשיך ומאשים את אנשי השב"כ בריסוס כתובות "כהנא צדק" ברחבי הארץ על מנת להשחיר את פני התנועה. גילוי נאות: מיכאל בן חורין הגדיר את עצמו בעבר כ"נשיא מדינת יהודה".

באתר אפשר גם למצוא את השירון של התנועה, ובו כותרים כגון "אמא אני הולך לגבעות" ו"שיר הרופא", שמוקדש אף הוא לברוך גולדשטיין. "ברוך אתה ברוך גולדשטיין", אומרות מילות השיר, "קידשת שם במכפלה". מחלקת החדשות של האתר, "קול הגבעות", נמצאת עדיין בשלבי הקמה, אבל הקורא הסקרן יוכל לעת עתה להתעדכן במאמרי דעה של אנשי התנועה. באחד מאלה, למשל, מסביר הכותב כי אנשי מועצת יש"ע טועים אם הם חושבים שניתן להתנגד לפינוי יישובים בדרך בלתי אלימה, ורומזים כיצד ראוי להתנגד לפינוי.

לדברי פקד דורון בן-אמו, דובר מחוז יהודה ושומרון של המשטרה, פעילי כהנא שנעצרו בתחילת החודש, שוחררו מאז לבתיהם. חומר הראיות נגדם הועבר לפרקליטות, ועתה מתגבשים הליכי הגשת כתבי האישום. את תגובת מפעילי האתר לא ניתן היה להשיג עד למועד פרסום הכתבה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by