בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גזר דינו של ד"ר יקירביץ': 7 שנות מאסר וקנס כספי 
 
 ``נטל לידיו את האחריות להחליט מי מהחולים יחיה ומי ימות`` (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

מנתח הלב הבכיר מ"איכילוב", ד"ר יקירביץ', הורשע בהריגת שתי חולות ובסעיפים רבים נוספים. ביהמ"ש: "פעל מתוך תאוות בצע שלא ידעה שובע"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט המחוזי גזר היום (רביעי) על ד"ר ולדימיר יקירביץ' עונש של שבע שנות מאסר וקנס של 200 אלף שקל. ד"ר יקירביץ', מנהל מחלקת ניתוחי הלב בבית החולים איכילוב בין השנים 1990 ל-1996, הורשע בינואר השנה בשני מקרי הריגה, חמישה מקרים של נטילת שוחד, תשעה מקרים של פזיזות ורשלנות, סחיטה באיומים וגניבה בידי מורשה.

בנימוקים לגזר הדין אמר השופט, ג'ורג' קרא, כי יקירביץ' הוא "רופא שנתפס כמלאך מושיע ומי שבידו ירפא חולים, אך בסופו של דבר התגלה כמלאך מוות ששם קץ לחיי חולים". "הנאשם נטל לידיו את האחריות להחליט מי מהחולים יחיה ומי ימות", אמר השופט, "אחרת לא ניתן להסביר את מעשיו".

השופט קרא למניעיו של יקירביץ' "חמדת ממון ותאוות בצע שלא ידעה שובע", ואמר כי יקירביץ' ניצל באופן ציני את מצוקת החולים שנזקקו לשירותיו. כמו כן, השופט אמר כי מאחורי התנהגותו של יקירביץ' עמדו לא רק בצע כסף אלא גם "יהירותו והתנשאותו, שלוותה בתחושת כוח בלתי מוגבלת ומודעותו לכך כי אין איש יכול לעמוד בדרכו ולערער על סמכותו".

"מצער הוא הדבר שבמקום שהציבור ייהנה מכישוריו של הנאשם כמנתח מוכשר שבידיו להציל חיים, יצטרך לראותו מאחורי סורג ובריח מבוזה, מנודה, מושפל ומנוע מעיסוק ברפואה", אמר השופט. עו"ד שאול אלוני, שמייצג את יקירביץ', הודיע כי יערער על החלטת בית המשפט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by