בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מזוז יערוך בירור בפרקליטות 
 
 יפרסם את חוות דעתה של עדנה ארבל. מזוז (רויטרס)   
 
חדשות נענע

היועמ"ש נפגש עם בכירים בפרקליטות והודיע כי יערוך בירור לגבי תהליך קבלת ההחלטות בפרשת "האי היווני". לפיד יכנס דיון מיוחד לבדיקת הטענות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, אמר אמש (רביעי) כי יערוך בירור בשאלת תהליך קבלת ההחלטות בפרשת האי היווני. מזוז אמר את הדברים במהלך פגישה עם בכירים בפרקליטות.

מטרת הפגישה היתה יישור ההדורים עקב הביקורת שהשמיע מזוז על הפרקליטות. מזוז הביע צער על כך שדבריו פורשו כאילו התכוון לפגוע באנשי הפרקליטות. עם זאת הבהיר כי הוא אינו חוזר בו מביקורתו על הליך קבלת ההחלטות בתיק ועל הניהול הלא תקין של התיק.

במקביל, הודיע שר המשפטים, יוסף לפיד, כי יכנס בתחילת השבוע הבא דיון מיוחד לליבון הסוגיות שעלו בעקבות האשמות מזוז. בפגישה צפויים להשתתף היועץ המשפטי, מנכ"ל המשרד ובכירי הפרקליטות. בנוגע לקריאות להדחת ארבל אמר לפיד: ``אפילו לא עולה בדעתי לפעול, כפי שהתבקשתי, להדחתה של עדנה ארבל מתפקידה בבית המשפט העליון".
 

מכתבי מחאה נגד מזוז

 
בפרקליטות המדינה הופצו אתמול נוסחים שונים של מכתבי מחאה נגד מזוז, היוצאים נגד הביקורת שמתח על חוות דעתה של עדנה ארבל בפרשת האי היווני.

במכתבים, תוקפים החתומים את דברי מזוז נגד עדנה ארבל. הדברים, לשון המכתב, הם "חסרי בסיס, נטולי רסן וחמורים בכל היבט". מתקפת מזוז, טוענים החותמים, מקשה עליהם את תפקודם, והם נאלצים לפעול "באווירה של הטלת מורא וחוסר אמון" שיצר מזוז בדבריו.

באחד המכתבים, שהופץ ביוזמת סגנית בכירה לפרקליטת המדינה, בת-אור כהנוביץ', נקרא מזוז להביע בפומבי את אמונו בפרקליטות וב"אנשים שפגעת בהם", לשון המכתב.

בעקבות המכתבים פנה מזוז במכתב אל אנשי הפרקליטות והבהיר להם כי לא התכוון להביע אי-אמון בפרקליטות. במכתבו כתב מזוז, כי מדובר בחילוקי דיעות מקצועיים בלבד: "מהפרסומים נוצרה תחושה של הבעת אי-אימון כביכול מצידי בפרקליטות. לדבר זה אין כל שחר. מעולם לא הבעתי הסתייגות או אי-אמון בפרקליטות".
 

בג"ץ: העתירה תובא לדיון בהקדם

התנועה לאיכות השלטון הגישה אתמול בבוקר עתירה לבג"ץ נגד מזוז, ראש הממשלה אריאל שרון ובנו גלעד. בעתירה נכתב כי "היועץ המשפטי לממשלה חרג מסמכותו והפך עצמו למעשה לבית משפט, תוך שהוא מפעיל מבחן מפלה כלפי ראש הממשלה באזרח מן השורה". שופט בית המשפט העליון, מישאל חשין, קבע כי העתירה תובא לדיון בהקדם. עם זאת, טרם נקבע מועד לדיון.

מזוז הודיע כי הוא מתכוון לפרסם את חוות דעתה המלאה של פרקליטת המדינה לשעבר, עדנה ארבל, שהמליצה להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה, אריאל שרון, ובנו גלעד, בפרשת האי היווני. כמו כן, מזוז מתכוון לפרסם את טיוטת כתב האישום שצורפה לחוות דעתה של ארבל.

פרסום "מסמכי ארבל" ייעשה כחלק מתשובת המדינה לעתירה שהוגשה לבג"ץ. בפרסום המסמכים מבקש מזוז לפרוש בפני בית המשפט את הדברים באופן ברור ובהיר, כדי שיוכלו לבחון אותם לגופם. עם מסירת המסמכים לבית המשפט, יותרו לפרסום גם באמצעי התקשורת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by