בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מקורות מאיימת: נסגור ללוד את הברז 
 
 העיר חייבת 11 מיליון שקלים למקורות. לוד (לעמ)   
 
חדשות נענע

מקורות ניתקה את העיר מאספקת מים בשל חוב של העירייה. גולשת חדשות נענע שלחה למערכת מכתב זועם בנושא. מקורות: שיסדירו החוב, או שננתק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת מקורות מאיימת היום (חמישי) שוב לסגור לעיר לוד את הברז בשל חוב של העירייה העומד על כ-11 מיליון שקלים. מקורות הסכימה להקפיא את רוב חובה העירייה, סכום של כ-10 מיליון שקלים, עד שתיכנס לוד לתוכנית ההבראה, ותקבל תשלומים נוספים להסדרת חובותיה.

עם זאת, נותרה לוד חייבת כמליון שקלים עבור חודש אפריל, חשבון שאמור היה להפרע עד ה-9 ביוני. במידה ולא תסדיר לוד את חובה בתוך שלושה ימים, טוענים במקורות, תאלץ החברה לחזור ולנקוט בהגבלות המים, ובניתוק האספקה.

לאחר ניתוק המים האחרון, בתחילת שבוע שעבר, שלחה רות בן-דוד, תושבת לוד, מכתב כועס וכואב לחדשות נענע, ובו היא מביעה את זעמה על ניתוק המים האחרון בעיר.
 

"הגיעו מים עד נפש"

אני רותחת מכעס ויותר משאני כועסת, אני שונאת. שונאת בירוקרטיה, שונאת מונופולים ושונאת שהאזרח הקטן שוב משלם את המחיר והמחיר קשה מנשוא, מקומם ובעיקר מוביל אל מאבקי הכוח, האגו והצורך בהפגנת שרירים מול אנשים מחוסרי יכולת להגיב, לשלוף אגרופים, לצעוק שנמאס.

ובכן, אנשים. נמאס לי. נשבר לי הקטן שמעולם לא היה לי ויותר מכל עצוב לי, עצוב לי שבמדינה שכל כך מתגאה באירופיות שלה (עלק אירופה, המדינה הזאת הפכה לתעתיק דוחה ובזוי של אמריקה) מגיעים למצב שלמשפט 'הגיעו מים עד נפש' יש פירוש תרתי.

בעיר לוד בין השעות 10:00 עד 14:30-15:00 אין אספקת מים. היום לראשונה התברר לי שאמי, מולידתי, יקירת-לבי מסתירה ממני פרט עגום שכזה. באתי להתארח ומשכתי את הביקור אל הבוקר ואכן כשהשכמתי בעצלות אל תוך יום חופש ואצתי לשטוף פנים ולצחצח שיניים, גיליתי את אמי רודפת אחריי עם קומקום. קומקום? סליחה, אמא, אפילו כשאת היית בת 28 שטפת פנים בכיור שמים זרמו בברזים בחופשיות, הכל בסדר פה?

בניגוד אליי, אמי אשה מאופקת, עדינה ויפת נפש. אני לא מתבדחת כלל וכלל. כדי להוציא את אמי מכלייה צריך יותר מפירסינג בפופיק וקעקוע ענק על הזרוע. צריך במשך שבועיים להגיד לאשה הזאת, שמשלמת חשבונות באותו היום שהתקבלו, שמעתה, במשך כחמש שעות, אספקת המים שלה מנותקת בגלל שעיריית לוד חייבת מאות מליונים לחברת מקורות. בינתיים העונש נמשך רק שבועיים, לפתרון יש שם מענין מאד אך אין הוא נראה באופק.

כל הבוקר ניסיתי להשיג תגובה מעיריית לוד. במשך שעה ניסיתי ליצור קשר עם המוקד העירוני (106 בטלפון הקווי שלכם) ועם האגף לגביית ארנונה ומים וכל נסיונותיי העלו חרס. לא התעצלתי ושמתי פעמיי לעירייה כדי לקבל תשובה מפקידה אטומת מבט שענתה באגביות 'שכרגע זה המצב ואין מה לעשות, היא מצטערת'. הסליחה שלה לא הועילה לי במאום, היא רק העלתה לי את הסעיף יותר. בקשתי לראות את בני רגב ראש עיריית לוד ונפנפו אותי כאילו הייתי מטרד (כולי תקווה שהוא לא מצפה לקדנציה נוספת כראש העיר), בקשתי לשוחח עם מנהל אגף הגביה וגם שם התנערו ממני.

אולי אני לא מבינה, אז שיבואו כל הגדולים והחכמים ששיכנו שם בכנסת בהצבעות דמוקרטיות כנציגי העם או כל אותם מנהליה הבכירים שמרווחים הון עתק בחברת מקורות ויסבירו לי, לבת של גברת אתי בן-דוד, למה לאמי, שמשלמת את חשבונותיה בזמן, שמעולם לא פיגרה ולו יום אחד ולא שילמה קנסות פיגורים, למה לא מגיע לה מים בברזים בגלל מחדל של עיריית לוד? למה שוב האזרח הקטן, שתמיד משלם את חובותיו בזמן לא זכאי להנות מזכויותיו?

יש לנו את הזכות הבסיסית, את זכות הצעקה. זו לא בעיה של העיר לוד ותושביה אלא בעיה כלל ארצית, היום זה הם, מחר זה עלול לקרות גם לכם. רציתם אמריקה? תתחילו לפעול כמו באמריקה. באמריקה אם מעלים את מחיר הסגריות בעשרים סנט וזה נראה לתושבים מוגזם, הם יטילו חרם צרכנים עד שהחברה תתעשת ותחזור למסלולה. אותי לימדו כשכואב בכיס, כואב מאד. אולי הגיעה השעה להכאיב פה למישהו בכיס, נראה אותם גיבורים גדולים על חמישה וחצי מליון תושבים ולא על עיר אחת.

רות בן-דוד
 

מקורות: מדובר במקרה קיצוני

מחברת מקורות נמסר לחדשות נענע בתגובה כי החברה "אינה נוהגת לנקוט בהגבלות באספקת המים, אולם במקרים קיצוניים, נאלצת החברה לנקוט בהגבלות שעתיות באספקת המים", המתבצעות "רק לאחר התראות חוזרות ונשנות מצד החברה, בכתב ומראש, כדי לאפשר לרשות להתארגן בהתאם". טקטיקת ניתוק אספקת המים אינה זרים לתושבי לוד: לפני כשלושה שבועות, נותרה העיר יבשה ממים למשך חמישה ימים שלמים. המים פסקו מלזרום בבתים הפרטיים, בבתי הספר, ובשירותים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by